logo

ÜMRANİYELİLER, KUDÜS’Ü TALHA UĞURLUEL’DEN DİNLEDİ

Ümraniye’de düzenlenen Kudüs Konferansında Araştırmacı Yazar Talha Uğurluel Kudüs’ü anlattı.

Kültür ve Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği Kudüs Konferansında Ümraniyeliler, Araştırmacı Yazar Talha Uğurluel’den Kudüs’ü dinledi. Araştırmacı Yazar Talha Uğurluel, önceki akşam Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezinin konuğu oldu. Talha Uğurluel’in kalabalık bir katılımcı topluluğuna hitap ettiği konferansta Kudüs’ün tarihi yerleri, dönemin önemli olayları ele alındı.

Kudüs’e birçok kez giderek kutsal yerleri incelediğini söyleyen Uğurluel, “Mescid-i Aksa’nın bulunduğu alan, yeryüzünün en muhteşem mekanı. Fakat ne yazık ki alan bugün aslına uygun kullanılmıyor ve bu durum insanı üzüyor” dedi. Ümraniyelilere seslenerek mutlaka Kudüs’e gitmelisiniz diyen Uğurluel, “Hazreti Muhammed’in Miraç’a çıktığı o kutsal yerleri ziyaret etmelisiniz. 1917 tarihinde kaybettiğimiz Kudüs’ün önceki ve sonraki durumunu görüp, mutlaka oralara sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

Daha sonra Uğurluel, 1923’de Lozan’da attığımız imzadan sonra neler yapmamız gerektiğini anlattı. Kudüs’te en çok adı geçen Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan ile ilgili de bilgiler veren Uğurluel, Hazreti İsa’nın hayatı ve Kudüs’te yaşananlar ile Kıyamet Kilisesini de anlatarak konferansını tamamladı.

Etiketler: »
Share
1502 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ