logo

ÜMRANİYE’DEKİ ARTVİNLİLER İFTARDA BULUŞTU

Ümraniye’de ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Hemşehri Dernekleri İftar Buluşmaları” programında Artvinliler bir araya geldi. İftarda sevgi, kardeşlik, dostluk ve hoşgörü mesajı verildi.

ARTVİNLİLER iftarda bir araya geldi. Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı’ndaki iftar, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı ve Ezan-ı Muhammediye’nin okumasıyla birlikte iftarlar açıldı.

İftarın ardından bir konuşma yapan Ümraniye Artvin Dernek Başkanı Metin Kar, bu iftarların Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye İl Dernekler Platformunun ortak düzenlediği programlar olduğunu kaydederek, desteklerinden dolayı belediye başkan Hasan Can ve ekibine teşekkür etti.

Metin Kar, sözlerini şöyle sürdürdü;

SEVGİ, KARDEŞLİK, DOSTLUK VE HOŞGÖRÜ ARZU EDİYORUZ

“Ramazan ayı sevgi, kardeşlik, dostluk ve hoşgörü ayıdır. Biz temenni ediyoruz ki sadece ramazan ayının değil tüm aylarımız bu şekilde olsun. Saygı ve sevgi içinde geçsin. Özellikle ilçemizde bunları görmeyi arzu ediyoruz” dedi.

ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bugüne kadar vatanı için kanını döken ve canını veren tüm şehitleri rahmetle anan Kar, “Geçmişte dernek başkanlığı, yöneticiliği yapmış ancak bugün aramızda olmayan hemşehrilerimize ve burada bulunan tüm hemşehrilerimizin geçmişlerine Allah’tan rahmet, hayatta olanlar için ise sağlık ve selamet diliyorum” diye konuştu.

Kar, iftarın ardından ramazan etkinliklerinin düzenlendiği Ümraniye Santral alanında kurulu olan Artvin kültürünün yaşatıldığı Artvin standına tüm hemşehrilerini davet ederek katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür etti.

İftar programına Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ümraniye İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu, Artvin Dernekler Federasyonu (ARDEF) Başkanı Ferman Erşahin, Karate Milli Takım Antrenörü Hayrullah Yamanoğlu, Şile Artvin Dernek Başkanı İlyas Çağlar, Milli sporcu Dünya Karate Şampiyonu Alpaslan Yamanoğlu ve Artvinliler katıldı.

 

Etiketler: » »
Share
1106 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ