logo

ÜMRANİYE’DE YEŞİLAY DANIŞMANLIK MERKEZİ AÇILIYOR

Ümraniye Belediyesi ve Yeşilay, bağımlılıkla mücadelede işbirliği protokolü imzaladı.

Bağımlılıkla mücadele konusunda çalışmalarını sürdüren Ümraniye Belediyesi ile Yeşilay arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Ümraniye’de Yeşilay Danışmanlık Merkezi açılacak, ilçe genelinde yapılacak bağımlılık çalışmalarında ortak hareket edilecek. 


Bağımlılıklar alanında koruyucu, önleyici ve rehabilite edici çalışmalar yapan Ümraniye Belediyesi ve Yeşilay arasında, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ile Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk katılımıyla işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, Ümraniye Belediyesi’nin desteğiyle, Ümraniye’de, Yeşilay’ın alkol ve uyuşturucu bağımlılarına ve yakınlarına ücretsiz olarak psiko-sosyal destek verdiği Yeşilay Danışmanlık Merkezi açılacak.
Belediye tarafından yer tahsisinin yapıldığı YEDAM için, Yeşilay model uygulamayı hayata geçirecek, kısa bir süre içerisinde bağımlılık alanında uzman psikologların, sosyal hizmet uzmanların istihdam edilmesi ve mekan iç ve dış donanımıyla, merkez hizmete açılacak. Alkol ve uyuşturucu bağımlılarını tıbbi tedavi sırası ve sonrasında hayata kazandırmak için psiko-sosyal desteğin verildiği YEDAM’da ayrıca, hobi ve mesleki yeterlilik kurslarıyla, bağımlıların yaşam beceriler ve sosyal uyumları artırılacak, rehabilitasyon desteği sonrası da İŞKUR vasıtasıyla işe yerleştirme imkanları sağlanacak.

Etiketler:
Share
904 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ