logo

ÜMRANİYE’DE YENİ DÖNEM İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ümraniye Belediye’nin 31 Mart seçimleriyle oluşan yeni meclisi ilk toplantısını Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım başkanlığında yaptı.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 10.04.2019


Ümraniye Belediye Meclisi 31 Mart Yerel seçimlerinin ardından ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis toplantısı Belediye Başkanı İsmet Yıldırım başkanlığında meclis salonunda yapıldı.

Yeni dönemin ilk meclis toplantısında konuşan Başkan İsmet Yıldırım, “İlçemizin kuruluşundan bu güne kadar başkanlık yapmış tüm belediye başkanlarına Ümraniye’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ümraniye’yi daha yaşanılabilir, güvenli ve güzel bir ilçe haline getirmek için hep birlikte çalışacağız. Ümraniye’yi siz değerli meclis üyelerimizle birlikte sevgi ve barış içinde yöneteceğiz” şeklinde konuştu.

Ümraniye Belediye Meclisi’nin ilk toplantısının ardından komisyon ve grup başkanları belirlendi.

Başkan İsmet Yıldırım’ın konuşmasının ardından yeni seçilen meclis üyeleri tek tek kendilerini tanıttı. Daha sonra Ümraniye Belediyesi başkan vekilleri, divan kâtip üyeleri, encümen üyeleri ile ihtisas komisyonları (Plan ve bütçe, imar, hukuk, çevre ve kentsel dönüşüm, kadın ve aile, gençlik ve spor engelliler, gayrimenkul satış, milli müdafaa, Türk dünyası belediyeler birliği, Marmara belediyeler birliği) komisyon üyeleri seçimleri gerçekleştirildi. 

Meclis toplantısı 2019 yılı Nisan ayı gündem maddelerinin görülmesiyle devam etti. 

Etiketler: » » »
Share
1395 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ