logo

ÜMRANİYE’DE Kİ ELEKTRİK KESİNTİSİ MAHALLELEYİ ÇİLEDEN ÇIKARDI

Ümraniye Yamanevler Mahallesinde, 12 saati aşkın süredir yaşanan elektrik kesintisi vatandaşı perişan etti.  

Ümraniye’de bilinmeyen bir sebepten dolayı meydana gelen elektrik kesintisinin 12 saati aşkın süredir bir türlü giderilememesi ve hala elektrik verilmemesi mahalle sakinlerini isyan ettirdi. Ümraniye Gündemi WhatsApp haber merkezimize gelen şikayet üzerine küçük çocuklarının olduğunu ve battaniye altında ısınmaya çalıştıklarını belirten vatandaşlar, yetkililerden yardım istedi.

Ümraniye Yamanevler Mahallesi, Bolahenk sokakta dün saat 18.30’da elektrik kesintisi yaşandı. Aradan geçen 12 saat sonrasında ise elektrik sorunu giderilemedi ve sokağa elektrik verilemedi. Bu duruma tepki gösteren mahalle sakinleri bir an önce sorunlarının giderilmesi için yetkililerden yardım istedi.

KÜÇÜK ÇOCUĞU OLANLAR VAR. BATTANİYELERLE ISINMAYA ÇALIŞIYORUZ.

12 saati aşkın süredir elektriklerinin kesik olduğunu ve mumla evi aydınlattıklarını belirten vatandaşlar, kiminin küçük çocuğu var, elektrik kesintisi nedeniyle doğalgazı kullanamadıklarını bu yüzden çocukların üşüdüğünü ve battaniye altında ısındıklarını belirterek yetkililerden yardım istedi.

Vatandaşlar ayrıca, elektrik kesintisi nedeniyle buzdolabındaki yiyecek içeceğin bozulmaya başladığını, her evde okula giden çocukların olduğunu ve bunların üstü başının yıkanması gerektiğini söyledi.

“İLGİLENEN YOK. HEPSİ BİRBİRİNE TOPU ATIYOR” 

Sıkıntılarını gerekli mercilere ilettikleri halde sonuç alamadıklarını belirten vatandaşlar, “hepsi bir birine topu atıyor” dedi.

Ümraniye Belediyesi Çözüm Merkezi’ni de aradıklarını belirten vatandaşlar Çözüm Merkezi’ndeki görevlinin “bu gün pazar yardımcı olamayacağız. ENERJİSA’nın problemi” diyip ve sorunlarına çözüm bulamadıklarını söyledi.

REZİLLİK

Mahalle sakinlerinden Kadir G..”Dünyanın en güzel şehri İstanbul’un en gözde ilçelerinden biri Ümraniye’nin göbeğinde elektrik sorununun çözülmemesi utanç ve rezillik” dedi.

Etiketler: » »
Share
991 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ