logo

ÜMRANİYE’DE ERBAKAN VAKFI’NDAN ARAKANDA YAPILAN SOYKIRIMA TEPKİ!

Erbakan Vakfı Ümraniye Şubesi, Myanmar’ın Arakan eyaletinde ordu mensuplarınca Müslümanlara karşı gerçekleştirilen sistematik saldırıları kınayarak, Birleşmiş Milletler (BM), İslam İşbirliği Teşkilatı, uluslararası toplum ve tüm İslam ülkelerine bu saldırıları durdurması çağrısında bulundu.

Erbakan Vakfı Ümraniye Şubesi üyeleri Arakan da yaşanan katliamla ilgili pretosto gösterisinde bulundu. Tüm müslüman alemini bu yapılan acımasız zülme karşı birlik olmaya çağıran Erbakan Vakfı Ümraniye Şube Başkanı Erdal Tüfekçi, bir basın açıklaması yaptı. Ümraniye meydanında. akşam namazına müteakip düzenlenen protesto gösterisine vatandaşlar da destek verdi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası basın açıklaması yapan Erbakan Vakfı Ümraniye Şube Başkanı Erdal Tüfekçi, “1962 yılından beri kesintisiz olarak Burma Myanmar’da Müslümanlar yönelik acımasız şiddet politikaları son yıllarda hızlı bir ivme kazanmış ve Müslüman varlığını tamamen ortadan kaldırmaya yönelik sistematik bir soykırıma dönüşmüştür.

Zulmün, gözyaşının ve işgalin en şiddetlisinin yaşandığı şehir Myanmar, Arakan her sabah yeni bir zulümle uyanan her gününü ızdırap içerisinde geçiren Budist işgalinin pençesindeki Myanmarlı, Arakanlı…Gözlerini, kalplerini, ruhlarını kan bürümüş Budist askerler Arakanlı kardeşlerimize çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı demeden ama sadece Müslüman oldukları için kinlerini kusmaktadırlar.”

HAYKIRMAYA VE LANET OKUMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“Haydi bir kez daha feryat edelim! Hep beraber bir kez daha haykıralım. Kahrolsun Budist Burma! Bir kez daha lanet okuyalım. Budizme, Siyonizme…Bütün bu yaptıklarımız cani Budist burma hükümetini durdurmayacaktır. Belki oradaki kardeşlerimizin acısını hafifletmeyecek ama biz elbette ki haykırmaya o zalimlere lanet okumaya devam edeceğiz.

ZULMÜN ÖNÜNE GEÇECEK GÜÇ BİR AN ÖNCE ORTAYA KONMALIDIR

“Bizler elbette ki meydanları doldurup sesimizi yükseltmeye, bu zulme razı olmadığımızı göstermeye devam edeceğiz. Biz elbette ki, kol kola girip Arakanlı kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmeye devam edeceğiz. Ancak bu yaşananları sona erdirecek adımları atacak olanlar İslam ülkelerinin yöneticileri olmalıdır. Söylenmesi gereken söz zulmün önüne geçecek güç bir an önce ortaya konmalıdır.

İnsanlıktan, insaftan ve vicdandan uzak bir anlayışla bir an önce anladığı dilden konuşmak lazım. Devletler açıklamalar yapıp Birleşmiş Milletleri göreve çağırsınlar, kınasınlar yapılanları televizyonlardan.”

TÜRKİYE BU KONUDA HAREKETE GEÇMELİ!

“Türkiye bu konuda harekete geçmeli Müslümanların meskun olduğu bölgelere Türk askeri birliği öncülüğünde Müslüman barış gücünün bölgeye gönderilmesi konusunda uluslar arası boyutta gerekli çalışmaları başlatması hepimizin arzusu.

Türkiye İslam Birliği Teşkilatı ve D-8 birliği çatısı altında ortak bir hareket planı ortaya koymalıdır.

O bölgedeki Müslüman kardeşlerimizin üzerindeki zulme bir an önce son verilmelidir.”

ZULÜM BİTENE KADAR MÜCADELEYE DEVAM

“Bizler Erbakan Vakfı olarak Milli Görüşçüler olarak bu zulüm bitene kadar her platformda mücadele etmeye devam edeceğiz.

Ey Budist zalimler! ‘Birgün akıttığınız mazlumların kanında boğulacaksınız’ sözünü dilimizle değil kalbimizle haykırıyoruz” ifadelerini kullandı.

GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Daha sonra Myanmar’ın Arakan eyaletinde ordunun yaptığı katliamlarda hayatını kaybeden Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı ve ardından dua edildi.

Sık sık tekbir getiren ve ellerine Arakan’da yaşananlara tepki gösteren ifadelerin yer aldığı pankart ve dövizler alan grup, “Müslüman uyuma kardeşine sahip çık”, “Arakan yanıyor, Erbakan’ı arıyor”, “Katil Budistler hesap verecek”, “Zalimlerin korkusu Muhammed’in ordusu” sloganları attı.

Grup, tekbir getirerek Ümraniye meydanından ayrıldı.

Etiketler: » »
Share
955 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ