logo

ŞEHİT KÖKSAL KARMİL İHO EK BİNASININ TEMELİ ATILDI

Ümraniye Belediyesi tarafından 2B tapulama çalışmalarından sonraki ilk ruhsatlı ek binanın temel atma töreni gerçekleştirildi.


ÜMRANİYE Belediyesi, Elmalı Kent Mahallesi’nde yer alan Hekimbaşı, Kazım Karabekir ve İnkılap Bölgesi 2B tapulama çalışmalarından sonra bölgedeki ilk ruhsatlı bina olarak Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu’nu kayıtlara geçirdi.

Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu ilk ruhsatlı ek binası açılışına Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Karapıçak, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Orçun Şekercioğlu, okul müdürü Osman Kurban, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören açılışında 2016-2017 eğitim ve öğretimde dereceye giren öğrencilere de karneleri dağıtıldı.

“KİMSE MAĞDUR EDİLMEDEN TAPUSUNU ALDI”

Kazım Karabekir, Topağacı, Tophane, Dumlupınar, Elmalıkent, Ekimbaşı ve İnkılap Mahallesi 2B alanlarında kalan ve ilk defa tapu ve imar sorunu yaşanmadan ruhsat vererek yapımı sağlanan okul hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hasan Can, ‘Belediye olarak, binanın yetersizliği üzerine ek hizmet binasını yapmaya karar verdik. Toplam bin 500 metrekare alana kurulu olan okula 9 sınıflı ve 3 katlı ek binayı ekledik. İstanbul’da 2B alanlarına tapu verildikten sonra bölge planı çıkarılan ilk yer bu bölgedir. Kimse mağdur edilmeden herkes tapusunu aldı’ diye konuştu.

Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu müdürü Osman Kurban, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür ederek başkan Can’a plaket takdim etti.

Daha sonra şehit ailesi ve protokolle birlikte temel atma töreninin gerçekleştirildiği program, İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün duasının ardından son buldu.

Ek bina 9 derslik ile 1147 metrekarelik alana inşa ediliyor. Zemin kat, 2 normal kat ve uygulama mescidiyle öğrencilere hizmet verecek.

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2133 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ