logo

ÜMRANİYE’DE 2017 HUZUR TOPLANTISI YAPILDI

Polis halk ilişkilerini geliştirmek, vatandaşların sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek amacıyla Ümraniye ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, 2017 yılı huzur toplantısı yapıldı.

ÜMRANİYE’nin güvenlik ve asayişi masaya yatırıldı. Ümraniye Nikah Sarayında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır’ın yanı sıra Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu,, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil, emniyet teşkilatının birim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, imamlar, siyasi parti ve STK temsilcileri ile muhtarlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, bir selamlama konuşması yaptı.

ASAYİŞİ SAĞLAMA DEVLETİMİZİN ÖNEMLİ BİR GÖREVİDİR

Kaymakam Dervişoğlu,  “Güvenlik insanoğlunun en önemli ihtiyaçlarından bir tanesidir. İnsanlık var olduğundan beri her zaman suç ve suçluluk var olmuştur. Vatandaşın can ve mal güvenliği emniyet ve asayişi sağlama devletimizin önemli bir görevidir” dedi.

Ümraniye’nin şu anda İstanbul’un en kalabalık ilçelerden biri olduğunu kaydeden Dervişoğlu, “Suç ve suçlulukla ilgili mücadele konusunda tüm emniyet güçlerimize kolaylıklar diliyorum. Amacımız vatandaşın nabzını tutarak onların ileteceği konuları derleyip toparlamaktır. Ben tekrar görevi başında şehit olan tüm emniyet güçlerimize Allah’tan rahmet diliyor, bu çalışmamızın ilçemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır, slayt gösterisi eşliğinde 2017 yılı ilçede yaşanan asayiş olayları ve toplum destekli polislik faaliyetleri konusunda bilgiler verdi.

ÜMRANİYE’DE ASAYİŞ BERKEMAL

Uyuşturucudan teröre, trafikten toplumsal desteğe kadar her konunun işlendiği toplantıda, Müdür Çakır şunları söyledi: “Polisle halk ilişkilerinin geliştirme, sizlerin isteklerini değerlendirmek üzere düzenlediğimiz programımıza hepiniz hoş geldiniz. Bu toprak uğrunda canını vermiş aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şifalar diliyorum. Emniyetiniz için biz her daim görevimizin başındayız” dedi.

Müdür Çakır’ın verdiği istatistik bilgilerine göre Ümraniye‘de asayişinin berkemal olduğu görüldü.

Toplantının soru cevap bölümünde vatandaşlar yaşadıkları sorunlara değinerek şikayetlerini dile getirdiler. Soruları cevaplayarak vatandaşları bilgilendiren Müdür Çakır, toplantı sonunda katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür etti.

Etiketler: » » » » » »
Share
1439 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ