logo

ÜMRANİYE-ÜSKÜDAR METRO HATTI AÇILDI

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olarak bilinen Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı, hizmete açıldı. Hattın açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, günlük 700 bin yolcuya hizmet verecek olan hattın ileride Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar uzatılabileceğini söyledi.

 

TÜRKİYE‘nin ilk sürücüsüz metrosu olarak da bilinen Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle bugün hizmete açıldı.

Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu hat ile İstanbul’daki metro hattının uzunluğunun 160 KM’ye çıktığına vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, günlük 700 bin kişiyi taşıyacak olan sürücüsüz metro hattın ileride Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar uzatılabileceğini de söyledi.

SABİHA GÖKÇEN’E KADAR UZATILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılış töreninde yaptığı konuşmasından satır başları şöyle;

Bugünkü açılış ile Anadolu Yakası’ndaki ikinci metro hattını faaliyete geçirmiş oluyoruz. Açılışını yaptığımız bu metro hattının en önemli özelliği sürücüsüz metro hattı olmasıdır. Günde 700 bin yolcuya hizmet verecek. İleride bu hattı Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar uzatmayı da planlıyoruz. Bu hat ile İstanbul’daki metro hattı uzunluğunu 160 km’ye çıkarmış oluyoruz.

Etiketler: » »
Share
1126 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ