logo

ÜMRANİYE SINAV ANADOLU LİSESİ’NDEN LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR YARARINA KERMES

Ümraniye Sınav Anadolu Lisesi örnek bir davranışa imza attı. “Lösemisiz Bir Dünya İçin Elele” slogandan hareket eden lise öğrencileri, lösemili çocuklar yararına kermes düzenledi.  

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Eğitim Yaşamı Gazetesi // 1.11.2019


Ümraniye Sınav Anadolu Lisesi öğrencileri, “Lösemisiz Bir Dünya İçin Elele” sloganı ile lösemili çocuklar yararına kermes düzenledi. Okul bahçesinde stant açan öğrenciler kermeste velileri tarafından hazırlanan ev yapımı pasta, kek ve böreklerden oluşan ürünleri belirli ücret karşılığında satışa sundu. Tarih öğretmeni Elvan Saptürk Taşkın ile Rehber öğretmeni Neslihan Kara’nın öncülüğünde gerçekleştirilen kermese öğrenciler büyük destek oldu.

YARDIMLAŞMA VE SOSYAL SORUMLULUK DUYGUSUNU AŞILAMAYI AMAÇLADIK

Etkinlikle alakalı bilgi veren Ümraniye Sınav Anadolu Lisesi Müdürü Gürkan Taşkın,  ‘Sosyal yardımlaşma ve dayanışma kulübünde olan öğretmen ve öğrencilerimizin öncülüğünde düzenlenen kermese öğrenciler büyük destek oldular. Kurulan stantlarda satış yapan öğrenciler bir taraftan eğlendiler bir taraftan da halay çekerek unutulmaz bir gün yaşadılar.

Tarih öğretmenimiz Elvan Saptürk Taşkın, Rehber öğretmenimiz Neslihan Kara’nın öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikle öğrencilerimize yardımlaşma ve sosyal sorumluluk duygusunu aşılamayı amaçladık.  Kermesten elde edilen gelir ise LÖSEV’E bağışlanacak. Özel Ümraniye Sınav Anadolu Lisesi olarak kampanyaya katılım gösteren tüm öğretmen, öğrenci, veli ve personelimize gösterdikleri hassasiyet ve emekleri için gönülden teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » »
Share
1024 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ