logo

ÜMRANİYE SGM’den KIZILAY’a KAN BAĞIŞI DESTEĞİ

Türk Kızılay’ının “Kan Ver Can Ver” sloganıyla kan bağışı bilincinin arttırılması amacıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasına SGK Ümraniye Sosyal Güvenlik Merkezi destek verdi.

HABER: Kerim ÖZTÜRK – Ümraniye Gündemi Gazetesi / 14.12.2017

Sosyal sorumluluk kapsamında ülkedeki kan ihtiyacının karşılanması ve kan bağışı bilincinin arttırılması amacıyla, SGK Ümraniye Sosyal Güvenlik Merkezi ve Türk Kızılay’ı Çekmeköy Şubesi ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenledi.

SGK’ın hizmet binasında gerçekleştirilen kan bağışına, SGM personelinin yanı sıra merkezden hizmet almaya gelen vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

OLKAN UZMAN: “HER BİLİNÇLİ VATANDAŞ KAN BAĞIŞI KONUSUNDA DUYARLI OLMALI”

SGK Ümraniye Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Olkan Uzman etkinlikte yaptığı konuşmada; “Her yıl düzenli olarak Türk Kızılay’ı ile yaptığımız kan bağışı kampanyasını bu yıl Türk Kızılayı’nın misyonuna “Kan Ver Can Ver” sloganı ile bir destek de biz olalım istedik. Bu vesile ile hem topluma kan bağışı bilincini aşılamayı hem de kan ihtiyacına bir damla da olsa katkı sağlamayı amaçladık. Bu şekilde toplumumuzda duyarlılığın artmasında bir nebze de olsa faydalı olduğumuzu düşünüyorum. Bizler kurumumuzun ismi içinde geçen sosyal kelimesinin geçtiği her alanında yer almaya her daim çalışacağız. Bu nedenle geçen yıllarda olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da bu organizasyonları sürdürme çabası içerisinde olacağız. Düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasına personellerimizden yoğun katılımın olması bizi memnun etti. Kan bağışında bulunan bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

CAN: “SADECE ÜLKEMİZDE DEĞİL TÜM DÜNYADA İNSANLIK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Türk Kızılay’ı Genel Sekreteri Hüseyin Can ise, “Kızılay olarak sadece coğrafyamızda değil, dil, din, ırk farkı gözetmeksizin tüm dünyada insanlara yardım etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmamızın sonucunda son olarak Türk Kızılay’ı, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC) Avrupa Kıta Başkanı seçildi. Bu bizim dünyadaki etkinliğimizin fiili bir sonucudur. Bugün ülkemizde kan ihtiyacının %95 ini Türk Kızılay’ı temin etmektedir. Bu durum gerek basın aracılığı gerekse sizlerin bu şekildeki organizasyonları ile toplumumuzdaki kan bağışı yapma bilincinin artması ile sağlanmıştır. Bu vesile ile organizasyonda emeği geçen ve kan bağışında bulunan SGK çalışanlarına, vatandaşlara ve Kızılay çalışanlarına teşekkür ederim” diye konuştu.

Etiketler: » »
Share
926 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ