logo

Ümraniye Sanayi Sitesi esnaf temsilcileri, sorunlarının çözümü için Esnaf Odası’nın desteğini istedi


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

Ümraniye Sanayi Sitesi’nde yer alan Fatih Sanayi Sitesi Kooperatifi, Deniz Sanayi Sitesi, Birlik Sanayi Sitesi, Güven Sanayi Sitesi ve Gümrükçüler Sanayi Sitesi başkanlarından oluşan bir heyet, Sanayi Sitesi’nin sorunlarına çözüm için Ümraniye Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Mehmet Özdil’den destek istedi.

Ümraniye Sanayi Sitesi’nde yer alan Fatih, Deniz, Birlik, Güven ve Gümrükçüler Sanayi Sitesi başkanlarından oluşan heyet, Ümraniye Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Mehmet Özdil’i ziyaret etti. Sanayi esnafının sorunlarını dile getiren site başkanları, Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özdil’den sorunların çözümü noktasında destek istediler.

Yapıldığı tarihte o zamanın şartlarına göre elverişli olan Sanayi Sitesinin yaşanan 30 sene sonrasında bugünün şartlarında altyapısıyla, trafiğiyle, otoparkıyla, güvenliğiyle, yollarıyla ve dükkanlarıyla artık kendini taşımadığını kaydeden Site Başkanları, Sanayi Sitesinin değişim ve dönüşüme ihtiyacı olduğunu belirterek yeni bir modernize Sanayi Sitesinin yapılmasını arzu ettiklerini ifade ettiler. Sanayi Site Başkanları bu noktada gerekli görüşmelerin yapılması için Ümraniye Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Mehmet Özdil’e tam yetki verdiklerini deklare ettiler.

Ümraniye Esnaf ve Sanatkârlar Odası ziyaretindeki heyette Fatih Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Turhan, Deniz Sanayi Sitesi Başkanı Vedat Bahçekapılı, Birlik Sanayi Sitesi Başkanı Hayati Kaya, Güven Sanayi Sitesi Başkanı Aydın Yazlı ve Gümrükçüler Sanayi Sitesi Başkanı İbrahim Bayındır yer aldı.

DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜME İHTİYACI OLAN BİR BÖLGEMİZDİR

Ümraniye’nin 51 ilden büyük bir ilçe olduğuna dikkat çeken Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil ise “Sanayi sitemiz Ümraniye’nin uzun yıllar büyük ihtiyaçlarını karşıladı. Ancak günümüz koşullarında maalesef gerek konumu gerek binaları itibariyle karşılayamaz duruma gelmiştir. Bu noktada değişim ve dönüşüme ihtiyacı olan bir bölgemizdir” dedi.

ESNAF ODASI OLARAK GEREKEN ADIMLAR ATILACAKTIR

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak gerekli adımların atılacağını belirten Özdil, “Belediyeler, Kaymakamlık ve Bakanlık düzeyinde görüşmelerimizi yapacak ve sorunlarımızı anlatacağız. Eminim ki onlarda bu soruna kayıtsız kalmayacaktır. Öncelikle bunun için bir yer talebimiz olacaktır. Bu süreç tamamlana kadar da altyapı, trafik, otopark, güvenlik, yol ve dükkanlar noktasındaki sıkıntıların giderilmesini talep edeceğiz. Huzurlu bir çalışma istiyoruz. Yerimiz çok kıymetlendi. İsterlerse dönüşüm yapsınlar isterlerse yeni yer tahsis edip oraya yapsınlar. Her olumlu sonuca varacak çalışmaya varız. Hatta bununla ilgili bir iki yer tespiti çalışmamız da var. Uygun olup olmadığını, tahsis edilip edilmeyeceğini bunlarla ilgili altyapı çalışmalarını Şehir Planlayıcıları ile görüşüp gerekli kurumlara ileteceğiz. İnşallah hayırlı sonuçlar olacaktır” diye konuştu.

ÜmraniyeGündemi // Kerim Öztürk// 15.08.2022

Etiketler: » » » » » » »
Share
152 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye Belediyesinden kuru fasulye festivali

  04 Şubat 2023 GENEL, Güncel, TÜM MANŞETLER, Ümraniye Haber

  Her yaptığı basit işe 'Festival' gözüyle bakan Ümraniye Belediyesi, bu kez “Kuru Fasulye Festivali” düzenliyor. Kuru fasulyenin de festivali olur mu demeyin! Oldu bile. Her yaptığı basit işe 'Festival' gözüyle bakan Ümraniye Belediyesi, bu kez “Kuru Fasulye Festivali” düzenliyor. Santral meydanında Ümraniyelilere Erzurum'un meşhur İspir kuru fasulyesi yedirilecek. Bu fikri kim verdiyse Ümraniye Belediyesi'ni iyi keklemiş! Haydi Ümraniyeliler, kuru fasulye yemeye... Bu arada İspir Kuru Fasulyenin kilosu kaç TL, bilen var...
 • Ümraniye’de mahkeme kararına rağmen inşaatı süren Limonlu Bahçe Konakları için 2. kez suç duyurusu!

  02 Şubat 2023 GENEL, Güncel, İSTANBUL, TÜM MANŞETLER, Ümraniye Haber

  Ümraniye’de eski Netaş arazi olarak bilinen Limonlu Bahçe Konaklarının mahkemenin “Yürütmeyi durdurma” ve “İmar Planı Değişikliği”nin iptaline rağmen devam eden inşaatı nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ümraniye Belediyesi yetkilileri hakkında 2. kez suç duyurusunda bulunuldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın 2021 yılında onayladığı Ümraniye Yamaneveler'deki eski Netaş arazi olarak bilinen toplam 189 bin 243 metrekareyi kapsayan Doğa Madencilik A.Ş'ye ve TÜRKSAT'a ait Limonlu Bahçe Konakları için Ümraniye B...
 • Ümraniyespor, Galatasaray’a 3-2 mağlup oldu

  02 Şubat 2023 GENEL, Spor, TÜM MANŞETLER, Ümraniye Haber

  Lider Galatasaray'a konuk olan Ümraniyespor, iki kez öne geçmesine rağmen rakibine 3-2 mağlup oldu. Ümraniyespor, Durel Avounou'nun gördüğü kırmızı kartla mücadeleyi 10 kişi tamamladı. Süper Lig’in 22. haftasında temsilcimiz Ümraniyespor, lider Galatasaray’a konuk oldu. Nef Stadyumunda oynanan maçın ilk yarısını 2-1 galip tamamlayan Ümraniyespor, ikinci yarıda yediği gollerle karşılaşmadan 3-2 mağlup ayrıldı. Ümraniyespor, 77. dakikada Durel Avounou'nun gördüğü kırmızı kartla mücadeleyi 10 kişi tamamladı. Ev sahibi ekibin gollerin...
 • Ümraniye’de su saati hırsızı suçüstü yakalandı

  01 Şubat 2023 GENEL, İSTANBUL, TÜM MANŞETLER, Ümraniye Haber

  Ümraniye'de farklı tarihler arasında gerçekleştirilen operasyonda, 26 adet su saati çalan T.Ş. isimli şahıs suçüstü yakalanarak cezaevine gönderildi. Ümraniye'de su saati hırsızlığına yönelik operasyon başlatıldı. Ekipler, 30 Aralık 2022 ile 30 Ocak 2023 tarihleri arasında farklı adreslerden 26 adet su saatinin çalındığı ihbarı aldı. HIRSIZ TESPİT EDİLDİ  Çalışmalar çerçevesinde, çevredeki güvenlik kaydı görüntülerini detaylı bir şekilde inceleyen ekipler, inceleme sonucunda eşkal bilgilerinden T.Ş. isimli şahsın olayın faili o...