logo

ÜMRANİYE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİĞİ

Ümraniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle düzenlediği programda öğrencilere gülsuyu, lokum ve Hadis-i Şeriflerin yazılı olduğu küçük kağıtlar dağıtıldı. Ayrıca okul giriş ve katlarına hadislerin yazılı olduğu kağıtlar asıldı.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Eğitim Yaşamı Gazetesi // 8.11.2019


Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğumunu müjdeleyen Mevlid Kandili’ni takip eden Mevlid-i Nebi haftası etkinlikleri kapsamında Ümraniye MTAL öğrencileri tarafından program hazırlandı.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri Kübra Ekincioğlu, Merve Güzel Yücel, Zeynep Efstiratiadis ve Merve Kalyoncu öncülüğünde okulun konferans salonunda gerçekleştirilen program saygı duruşu, İstiklal Marşı ve ardından Kur’an-ı kerim tilaveti ile başladı.

Daha sonra günün anlam ve önemi ile alakalı öğrencilerin okuduğu şiir ve ilahiler ile devam eden programda Hz. Muhammed (s.a.v)’in hayatının anlatıldığı konuşmalar yapıldı.

Program Peygamber Efendimizin veda hutbesinin okunmasıyla sona erdi.

Programa Ümraniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Okul Aile Birliği Kenan Hayal, Teknik Müdür Yardımcısı Seyfullah Özcan, Mesleki Açık Lise ve Telafi Eğitimi Müdür Yardımcısı Adnan Günay, 11. Sınıf Müdür Yardımcısı Şaduman Turan, öğrenciler ile veliler katıldı.

Program sonunda katılanlara gül dağıtıldı.

Etiketler: »
Share
1136 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ