logo

Ümraniye İlçe Müftülüğüne Abdulkerim Çelik atandı


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

Ümraniye İlçe Müftüsü Muharrem Gül’ün yerine Rize Güneysu İlçe Müftüsü Abdulkerim Çelik atandı. 

Erzincan İl Müftülüğüne atanan Ümraniye İlçe Müftüsü Muharrem Gül’ün yerine Rize Güneysu İlçe Müftüsü Abdulkerim Çelik getirildi. Müftü Çelik, görevi Ataşehir İlçe Müftüsü Hüseyin Aksoy’dan, Reisül Kurra Mustafa Demirkan‘ın duaları ile devir aldı. 
Programa Diyanet İşleri Başkanlığı Atama Daire Başkanlığı Uzmanı Yusuf Tunç, vakıf gönüllüleri Ahmet Sancaktutan ve Kudret Yıldız katıldı. İlçe Müftüsü Çelik, cübbesini giyerek yapılan duanın ardından görevine başladı. 

Abdulkerim ÇELİK Kimdir?

1978 yılında Erzurum’a bağlı Oltu ilçesinin Tutmaç Köyünde doğdu.  İlkokulu Erzurum’da okudu. Aynı zamanda Babası İsrafil ÇELİK’ ten hafızlığını ikmal etti. 1996 yılında Erzurum İmam Hatip Lisesini bitirdi. Okul boyunca birçok Kur’an-ı Kerim yarışmalarına katıldı ve çeşitli dereceler aldı.

Bunlardan bazıları;

1990- 1994- 1995 yıllarında Samsun, Konya ve Kahramanmaraş’ta yapılan Türkiye Hafızlık Yarışmalarında Türkiye birincilikleri.

1992 yılında Suudi Arabistan’da Dünya Hafızlık Yarışmasında dünya yedinciliği.

1996’da İran’da yapılan Dünya Hafızlık Yarışmasında Dünya birinciliğini elde etti.

1997 yılında İmam-Hatip olarak memuriyet hayatına Erzurum merkez Yeşilova Köyünde başladı. Daha sonra Erzurum Şehitler Camiine naklen tayin edildi. Aynı yıl Erzurum İlahiyat Fakültesini kazandı ve 2002 yılında mezun oldu. 2005 yılında Erzurum Eğitim Merkezinde 3. Dönem kursiyeri olarak eğitimini tamamladı. 2006 yılında Rize ili Kalkandere ilçesinde vaizlik görevine başladı. 5 yıllık görevden sonra 2010 yılında Rize İl Vaizliğine atandı. 

Evli ve iki çocuk babası olan Çelik, 2015 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Razı ve Taberi Tefsirlerinde Takiyye Kavramı” adlı yüksek lisans tezini tamamladı.

Share
117 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye’de zincir marketlere giren şahıs tutuklandı

  25 Nisan 2023 TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  Ümraniye’de 3 zincir markete girerek gıda malzemesi çalan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. İstanbul Emniyet müdürlüğü görevlileri, "İşyerinden ve kurumdan hırsızlık" suçu ile ilgili Ümraniye ilçesinde yürütülen çalışma başlattı. Geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Dudullu Mahallesi'nde faaliyet gösteren 3 zincir marketten hırsızlık yapıldığına dair ihbar alınması üzerine ekipler olay yerlerine gitti. Çaldıklarını montuna sakladı Olay yerlerinde yapılan çevre ve güvenlik kameraları incelemelerinde, kimlik bilgi...
 • Özcan Baripoğlu, sessizler için iktidara gelmek zorundayız! 

  17 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili Dr. Özcan Baripoğlu, “İpek hemşire için, teknisyen İsmail için, Profesör Fuat için, doktor Gökhan için, mühendis Ali için… Çok insan için iktidara gelmek zorundayız. İşçiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler, beyaz yakalılar, mavi yakalılar, kuryeler, bakım işinde çalışanlar vs. yani biz, sessizler için onlar adına iktidara gelmek zorundayız.”   Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs’ta yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin sunulmasıyla birlikte seçime kısa bi...
 • Ümraniye’de farkındalık programı

  13 Nisan 2023 EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  2 Nisan otizm farkındalık günü kapsamında yürütülen uygulamalı farkındalık programı özel ve devlet okulları işbirliği bu hafta da devam etti. Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Era Koleji Ümraniye kampüsü öğrencileri bir araya gelerek sosyal yaşam becerilerini destekleyecek çalışmalarda bulundu. Uygulama okulunda otizm hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra lise düzeyinde normal gelişim gösteren kolej öğrencileri sınıf ortamında gözlem ve ortak müfredat çalışmalarına dahil oldu. İki hafta süren...
 • Ümraniye’de ev sahibi ile kiracının fahiş zam kavgası!

  13 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER, YAŞAM

  Son dönemde artan kira fiyatları ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Ümraniye’de 2 senedir kirada oturan Recep Emirhan Dinç ile ev sahibi arasında kira zammı tartışması çıktı. Ev sahibi, bin 500 lira olan kirayı 6 bin liraya çıkarmak isteyince kiracı Emirhan Dinç zammı kabul etmedi. Ev sahibi, kiracıya ‘eve zarar vermişsin’ diyerek kapısına geldi. İkili arasında burada çıkan tartışmada kiracı darbedildi. "Görüntü alırsan saldırırım" Cep telefonuna yansıyan görüntüde kiracı Recep Emirhan Dinç koşara...