logo

ÜMRANİYE-GÖZTEPE METRO İHALESİ İPTAL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kaynarca-Pendik-Tuzla, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli, Kirazlı-Halkalı, Başakşehir-Kayaşehir ve Mahmutbey-Bahçeşehir metro hatlarının ihalelerini iptal etti.

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 6 metro hattının ihalesini iptal etti. Alınan bilgilere göre, Kaynarca-Pendik-Tuzla, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli, Kirazlı-Halkalı, Başakşehir-Kayaşehir ve Mahmutbey-Bahçeşehir metro hatlarının iptal edildiği, Ulaştırmadan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Hacımustafaoğlu tarafından 29 Aralık 2017’de birer yazı ile ilgili firmalara iletildi.

ÜMRANİYE-GÖZTEPE METRO İHALESİ DE İPTAL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro ihalesini iptal etti. Bu metro projesinin üstlenicilerinden biri olan Gülermak, Business HT’ye ihalenin iptal edildiğini doğruladı. 

Belediye’den kendilerine bir yazı geldiğini açıklayan şirket, ilgili yazıda Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro ihalesinin iptal edildiğini belirtti. Şirket, iptalin gerekçesi ile ilgili bir açıklama yapılmadığını söylerken, diğer metro projelerinin de iptal edildiğine ilişkin duyum aldıklarını, ancak ilgili yazıda diğer ihalelere ilişkin bir açıklama yapılmadığını söyledi. 

Gülermak, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro ihalesini Nural İnşaat ile birlikte almıştı. 23 Mart 2017 tarihinde onaylanan 3 Mart 2017 tarihli kararıyla bu projenin inşaat ve elektromekanik sistemler temin, montaj ve işletmeye alma işleri bu firmalara verilmişti. 

İBB’DEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden, basında yer alan metro projelerinin iptal edildiği haberleriyle ilgili yapılan açıklamada, 2017 yılı içerisinde yapılan ve 6 hattan oluşan metro projelerinin değil ihalelerinin iptal edildiği belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden basında yer alan 6 adet metro projesinin iptal edildiği yönündeki haberlere ilişkin yapılan açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılı içerisinde yapılan ve 6 hattan oluşan metro projeleri değil, ihaleleri iptal edilmiştir. Metro hatlarının uzatılıp yeniden projelendirilerek, daha ekonomik ve daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi için söz konusu ihaleler iptal edilmiştir. Böylece toplam uzunluğu 76,9 km olan 6 proje iptal edilmediği gibi, İstanbul’un ulaşımına köklü çözüm için metro yatırımları bin kilometre hedefine uygun olarak genişletilmiş olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, her yere metro, her yerde metro hedefimiz doğrultusunda, söz konusu metro projelerimizi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağımızı saygıyla duyururuz” denildi.

Etiketler:
Share
1068 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ