logo

ÜMRANİYE DSP’Yİ AKSAKAL AÇTI

DSP Ümraniye İlçe Örgütü’nün yeni binasına taşındı. Genel Başkan Önder Aksakal’ın da katıldığı törenle ilçe binasının açılışı gerçekleşti.

HABER: Kerim ÖZTÜRK

Demokratik Sol Parti (DSP) Ümraniye İlçe Örgütü, yeni binasına taşındı. Açılışa; Genel Başkan Önder Aksakal’ın yanı sıra DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, 23. Dönem DSP İstanbul milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, Parti Meclis Üyesi Bayram İğdeli, İlçe Başkanı Hüseyin Budak, İlçe yöneticisi Tuncay Akça, 2014 yerel seçimlerinde DSP’den Ümraniye Belediyesi Başkan adayı Nesim Pakır ve çok sayıda partili ile yönetici de katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Hüseyin Budak, DSP’yi Ümraniye’de en iyi bir şekilde temsil edeceklerini kaydederek başta Genel Başkan Önder Aksakal olmak üzere katılımlarından dolayı tüm partililere teşekkür etti.

 “DSP’NİN MECLİSE GİREBİLMESİ İÇİN BÜYÜK GAYRET GÖSTERECEĞİZ”

İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, Demokratik Sol Parti Onursal Genel Başkanı Bülent Ecevit’in kurup, bizlere ve Türkiye’ye hediye etmiş olduğu Demokratik Sol Parti’yi  en güzel şekilde temsil ederek Türkiye’nin umudu olan DSP’nin  meclise girebilmesi için büyük gayret göstereceklerini belirterek,  “Burada bulunan tüm arkadaşlarımın öncelikli vazifesi bu olmalıdır” diye konuştu. Partililere daha fazla mücadele ve haksızlıklara karşı durma gücü dileyen Mercan, “Biz mecliste olmalıyız. Türkiye Cumhuriyeti her zaman Demokratik Sol Partinin tutarlığını, dürüstlüğünü hak ediyor” dedi.

Mercan, Meclisteki seslerin yetersizliği sebebiyle bugün hala eğitimdeki dengesizlikler, kadına uygulanan şiddet, ekonomideki gerileme, istihdam edilemeyen insanların sıkıntılarının artarak konuşulduğunu söyledi.

AKSAKAL; “DSP KÜLLERİNDEN DOĞUYOR”

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, “Size samimi olarak ifade edebilirim ki bugün DSP örgütleri yeniden küllerinden doğuyor ve yeniden kendi iç dinamikleriyle ayağa kalkıyor. Bugün burada bulanan  arkadaşlarımız bunun en önemli göstergesidir” dedi.

Aksakal, DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit ve arkadaşlarının partiyi kurduğunda bodrum katında iki kişiyle başladığını anımsatarak, “Bizi 15 yıl önce yeniden sıfıra indirmişlerdi, 2007’de yaşadığımız olumsuzlukların hepiniz canlı tanığısınız. Bize dayatılan seçimlere katılmama baskısı soncunda geldiğimiz nokta belki sıfırın altına da indirdi bizi” değerlendirmesini yaptı.

Çalışmalarının çok kolay olmadığını belirten Aksakal, hala da zorluklar içerisinde varlıklarını yeniden tesis etmeye, kurumsal kimliklerini daha da güçlendirmeyi sürdürmeye devam ettiklerini bildirdi.

Atatürk ilkelerine, cumhuriyete olan bağlılıkla bu yurdu emanet edenlerin izinden her zaman saygıyla mücadelelerini sürdüreceklerini kaydeden Aksakal, ne kadar zor koşullar önlerine sıralansa da ne kadar içlerine nifak sokulmaya çalışılsa da ne kadar virüs sızdırılsa da bunların hepsinin hakkından geleceklerini vurguladı.

Aksakal, Bülent Ecevit’in emaneti olan Demokratik Sol Parti‘yi yaşatmak için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Daha sonra Genel Başkan Aksakal ve beraberindekiler hep birlikte Demokratik Sol Parti (DSP) Ümraniye İlçe Örgütü’nün yeni binasının açılış kurdelesini keserek, hayırlı olması temennisinde bulundular.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2049 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ