logo

Ümraniye Belediyesi’nden “İFSAD” ve “İSRAF” festivali!


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

Yazın sona ermesini “festival çılgınlığı” altında kutlayacak olan Ümraniye Belediyesi, bedeli yine halkın cebinden çıkacak olan konserler ile hem toplumun parasını “israf” edecek hem de gençlerin manevi hayatını ve düşünsel ilerleyişini “ifsad” edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birçok platformda hedeflerinin dindar nesil olduğunu yinelemesine rağmen belediyeler başta olmak üzere devletin bazı kurumları tarafından düzenlenen veya teşvik edilen ve büyük bir israfla beraber ‘ifsad’a neden olan konserler ve festivaller, halk tarafından ‘hizmet’ için seçilen yöneticiler tarafından halka rağmen yapılmaya ve desteklenmeye devam ediliyor.

AK Partili belediyelerin yatırım ve istihdam yerine büyük paralar harcayarak konser adı altında “ifsad” ve “israf” etkinliklerini sürdürmesi akıllarda soru işareti bırakıyor. İşte o belediyelerden biri de İsmet Yıldırım başkanlığındaki Ümraniye Belediyesi…

Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 2.incisi düzenlenecek olan Yazfest 2022 konserleri tüm tepkilere rağmen bu yıl da gerçekleştirilecek. Ümraniye Millet Bahçesi’nde 1-4 Eylül tarihleri arasında sunuculuğunu Hopdedik Ayhan’ın yapacağı Yazfest 2022’de Ceza, Sertap Erener, Hakan Altun ve Buray sahne alacak.

TEPKİLERE RAĞMEN TEPKİLERE KULAK TIKIYORLAR!

Halkın ekonomik krizin etkilerini iliklerine kadar yaşadığı ve geçimini zor sağladığı böyle bir dönemde bile Ümraniye Belediyesi’nin nesli “ifsad” eden konserlere para harcaması geçen sene olduğu gibi bu yıl da yine tepkilere neden oldu.

Gençlerin manevi hayatını ve düşünsel ilerleyişini kültürel emperyalizme kurban edecek konserlerin düzenlenmesi, tepkilere rağmen belediyelerin tepkilere kulak tıkamasına bir anlam verilemiyor.

İşte o tepkilerden bir kaçı;

YENİ GÜLŞENLER Mİ?

Şarkıcı Gülşen’in birkaç ay önce bir konser esnasında İmam Hatiplilere ilişkin hakaretine AK Parti’nin ağır toplarının yanı sıra belediye başkanlarından da peş peşe tepkiler gelmişti. Gülşen için kınama mesajları yayınlanmıştı. Kınama mesajı yayınlayanlar arasında Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım da yerini aldı. Acaba Ümraniye Belediyesi, Yazfest konserleriyle zihniyet olarak Gülşen’den pek bir farkı bulunmayan, halkın değerlerini yozlaştıran eserler icra eden şarkıcıları on binlerce lira ücretlerle palazlandırarak yeni Gülşenlerin doğmasına vesile olacağının farkında mı?!

Ümraniyeliler, geçen sene Serkan Kaya, Murat Dalkılıç, Ekin Uzunlar, Demet Akalın ve Hande Yener’in sahne aldığı Yazfest 2021 konserlerine de tepki göstermişlerdi.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım organizasyonun son akşamında dindar gençliği yarı çıplak bedenlere hayran hayran bakarken çekilen görseli de gurur duyulacak bir eylemin sonucu olarak paylaşmıştı.

İsmet Yıldırım’ın paylaşımı,

ismet-yildirim-demet-akalin.jpg

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi // 31.08.2022


Etiketler: » » » » »
Share
467 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye’de zincir marketlere giren şahıs tutuklandı

  25 Nisan 2023 TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  Ümraniye’de 3 zincir markete girerek gıda malzemesi çalan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. İstanbul Emniyet müdürlüğü görevlileri, "İşyerinden ve kurumdan hırsızlık" suçu ile ilgili Ümraniye ilçesinde yürütülen çalışma başlattı. Geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Dudullu Mahallesi'nde faaliyet gösteren 3 zincir marketten hırsızlık yapıldığına dair ihbar alınması üzerine ekipler olay yerlerine gitti. Çaldıklarını montuna sakladı Olay yerlerinde yapılan çevre ve güvenlik kameraları incelemelerinde, kimlik bilgi...
 • Özcan Baripoğlu, sessizler için iktidara gelmek zorundayız! 

  17 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili Dr. Özcan Baripoğlu, “İpek hemşire için, teknisyen İsmail için, Profesör Fuat için, doktor Gökhan için, mühendis Ali için… Çok insan için iktidara gelmek zorundayız. İşçiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler, beyaz yakalılar, mavi yakalılar, kuryeler, bakım işinde çalışanlar vs. yani biz, sessizler için onlar adına iktidara gelmek zorundayız.”   Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs’ta yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin sunulmasıyla birlikte seçime kısa bi...
 • Ümraniye’de farkındalık programı

  13 Nisan 2023 EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  2 Nisan otizm farkındalık günü kapsamında yürütülen uygulamalı farkındalık programı özel ve devlet okulları işbirliği bu hafta da devam etti. Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Era Koleji Ümraniye kampüsü öğrencileri bir araya gelerek sosyal yaşam becerilerini destekleyecek çalışmalarda bulundu. Uygulama okulunda otizm hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra lise düzeyinde normal gelişim gösteren kolej öğrencileri sınıf ortamında gözlem ve ortak müfredat çalışmalarına dahil oldu. İki hafta süren...
 • Ümraniye’de ev sahibi ile kiracının fahiş zam kavgası!

  13 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER, YAŞAM

  Son dönemde artan kira fiyatları ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Ümraniye’de 2 senedir kirada oturan Recep Emirhan Dinç ile ev sahibi arasında kira zammı tartışması çıktı. Ev sahibi, bin 500 lira olan kirayı 6 bin liraya çıkarmak isteyince kiracı Emirhan Dinç zammı kabul etmedi. Ev sahibi, kiracıya ‘eve zarar vermişsin’ diyerek kapısına geldi. İkili arasında burada çıkan tartışmada kiracı darbedildi. "Görüntü alırsan saldırırım" Cep telefonuna yansıyan görüntüde kiracı Recep Emirhan Dinç koşara...