logo

ÜMRANİYE BELEDİYESİ 2015 BÜTÇE MUAMMASI!

Mahkeme kararı ile 2016’da mevzuata aykırı olarak kabul edildiği sübut bulunan  “Ümraniye Belediyesi 2015 Yılı Gelir ve Gider Kesin Hesap Cetveli”, Ümraniye Belediyesi Encümeninin Mart 2018 oturumunda bugün tekrar görüşülüp karara bağlanacak.

HABER: Kerim ÖZTÜRK //Ümraniye Gündemi Gazetesi// – 07.03.2017


♦ “2015 Yılı Gelir ve Gider Kesin Hesap Cetveli” teklifi Ümraniye Belediyesi Encümeninin 21 Nisan 2016’da yapılan toplantısında 2016/811 sayılı karar ile teklif incelenip aynen kabul edildi. Daha sonra Mayıs ayı oturumunda müzakere için gündeme gelen teklif, okunmuş sayılarak oylama yapılmak istendi. CHP’li belediye meclis üyeleri ise teklifin Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmeden oylanıp kabul edilmesine itiraz etti ve teklife şerh koydu. Buna rağmen teklif AK Partililerin oyuyla “TEKLİF KARAR” olarak oy çokluğu ile kabul edildi.

Bunun üzerine CHP’li belediye meclis üyeleri, mevzuata aykırı olarak kabul edilen “2015 Yılı Gelir ve Gider Kesin Hesap Cetveli” kararını hukuka taşıdı.  Yapılan yargılama sonrası İstanbul 10. İdare Mahkemesine “Ümraniye Belediyesi 2015 Yılı Gelir ve Gider Kesin Hesap Cetveli” ne ilişkin kararın hukuka ve mevzuata aykırı olmadığı yönünde kanaat getirerek davanın reddine karar verdi.

CHP’li belediye meclis üyelerinin davanın reddine dair kararı temyize götürmesi üzerine, İlgi Bölge İdare Mahkemesi, yerel mahkemenin karını bozdu. Ve dava konusu “Ümraniye Belediyesi 2015 Yılı Gelir ve Gider Kesin Hesap Cetveli” ne ilişkin Belediye Meclis Kararının iptaline karar verildi.

İlgi Bölge İdare Mahkemesi kararınca “Ümraniye Belediyesi 2015 Yılı Gelir ve Gider Kesin Hesap Cetveli” bugün Ümraniye Belediyesi Encümeninin 7 Mart 2018 oturumunda tekrar görüşülüp karara bağlanacak.

 Mevzu bununla da bitmiyor. Şok iddialar var.

AYRINTILAR GELECEK…

Etiketler: »
Share
1231 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ