logo

ÜMRANİYE 7. GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI BAŞLADI

Ümraniye 7. Geleneksel Çocukları Oyunları, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın da katıldığı bir programla başladı.

Bir zamanların çocuk oyunlarını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için hayata geçirilen Ümraniye 7. Geleneksel Çocuk Oyunları başladı. Çocuk oyunlarının başlaması nedeniyle Erkut Soyak Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda bir açılış programı düzenlendi. Programa Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, çok sayıda okuldan öğrenciler ve öğretmenler katıldı.


Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım,  mendil kapmaca oyunu ile Ümraniye 7. Geleneksel Çocuk Oyunları‘nı başlattı. Mendili tutan Başkan İsmet Yıldırım, çocuklarla bir süre oyuna katıldıktan sonra bir süre çocukların oyununu izledi. Ümraniye’de 25 gün boyunca devam edecek çocuk oyunlarına 16’şar kişiden oluşan 359 takım yer alırken, bu oyunlara 5 bin 744 öğrenci katılacak. Çocuklar bu oyunlar sırasında seksek, mendil kapmaca ve yakar top oynayarak hem yarışacak hem de doyasıya eğlenecek. 

  

Etiketler: » » » »
Share
1312 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ