logo

UCUZ ETTE BÜYÜK KIYAK!

Ucuz et satan marketler ihalesini BİM ve A101 kazanmıştı. Bugün ucuz et satışı başlarken BİM’den ‘kar konusunda’ açıklama geldi. BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç, ucuz et satışından kar vatandaşa sürpriz yaptı. Kar almayacaklarını ilan etti. A101 ise bir açıklama yapmadı.

TARIM ve Gıda bakanlığının açtığı ucuz et satışı ihalesini BİM ve A101 firmaları kazanmış ve bugün satışlar başlamışkı. BİM’den bugün sürpriz bir karar geldi. BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, et satış fiyatlarını ucuzlatma projesi kapsamında yapılan satışlardan BİM’in hiçbir kar elde etmeyeceğini ve bu projede yer almaktan BİM olarak büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Aykaç, yazılı açıklamasında, “Et ve Süt Kurumu ile 1 Kasım’da yapılan sözleşme gereğince, kurumdan karkas et alıp, bunları kuşbaşı ve kıyma haline getirim yarım kiloluk paketlerle satmaya başladıklarını belirtti.

Kuşbaşı 31 lira kıyma 29 lira kar sıfır
Aykaç, BİM’in ucuz et satışına ilişkin şunları kaydetti:

-“Bu proje kapsamında yapılan satışlardan BİM hiçbir kar elde etmeyecektir. Kıyma KDV dahil kilosu 29 TL’den, kuşbaşı et ise KDV dahil kilosu 31 TL’den tedarikçilerimizden satın alınacak ve yine aynı fiyatlarla satılacaktır.

-Şirketimizin kaliteli ürünleri uygun fiyatla tüketiciye ulaştırma prensibine uyan ve tüm tüketicilerin en önemli besin kaynaklarından olan kırmızı ete en uygun fiyatla ulaşmasını sağlayacak olan bu projede yer almaktan BİM olarak büyük memnuniyet duymaktayız.”

Ucuz et ve kıyma satan marketler : Tarım ve Gıda bakanlığının ucuz et satan marketler için açtığı ihaleye 8 firma girdi. İhaleyi kazanan ise A101 ve BİM oldu. Ucuz etleri BİM ve A101 Et ve Balık kurumundan alacak. BİM karsız satacağını duyurdu A101’in satış rakamı açıklanmadı.

Etiketler:
Share
1002 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ