logo

Sözcü imamoğlu’na sansür mü uyguluyor?!

Sözcü Gazetesi ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında sorun olduğu ve gazetenin İmamoğlu’nun haberlerini vermediği iddia edildmişti. Bu iddialara yenisi eklendi.

Sözcü imamoğlu'na sansür mü uyguluyor

Sözcü Gazetesinin CHP’ye ne kadar yakın olduğu biinir. Seçim süreçlerinde de Sözcü net bir şekilde CHP‘yi destekler. Nitekim bu destek Genel Başkan Kılıçdaroğlu için hala sürüyor.

Fakat Sözcü’nün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na mesafeli bir politika güttüğü iddia ediliyordu.

İddialara göre; Cumhurbaşkanlığı adaylığı yarışında  Kemal Kılıçdaroğlu ile  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında bir rekabet var ve Sözcü tercihini Kılıçdaroğlu’ndan yana kullandı.

Nitekim Sözcü gazetesi CHP’nin Elazığ’da düzenlediği açılış programında İmamoğlu da orada olduğu halde karede yalnızca Kılıçdaroğlu’nu manşete taşımıştı.

Büyükşehir çalışıyor isimli hesabın “Sözcü Gazetesi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “29 Ekim Kutlaması” ilanını yayınlamayı reddetti. Haber ambargosuna ilan ambargosu da eklendi.” paylaşımının altına yorum yağdı.

Sözcü gazetesinin reklam ilanını bile kabul etmediği iddiası ile ilgili ne Sözcü’den ne de İBB’den herhangi bir açıklamada bulunulmadı.

Share
124 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ