logo

SİYONİST PRANGA ÜMMETE VURULDU

Kudüs’e yaptığı ziyaret sonrası Türkiye’ye dönmek için geldiği Tel Aviv’de Siyonistler tarafından esir alınan Ebru Özkan’ın sözde yargılama için mahkemeye getirilirken ayağına pranga vurulması, bir buçuk milyar Müslüman’ın birkaç milyonluk Yahudi nüfus karşısında ne kadar aciz kaldığının bir göstergesi.

El ve ayaklarına zincir vuruldu

Kudüs’e yaptığı ziyaretin ardından 11 Haziran’da Türkiye’ye dönmek için geldiği Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı’nda gözaltına alınan Ebru Özkan’ın el ve ayaklarına zincir vurulması büyük tepki çekti. Özkan’ın avukatı Ömer Hamayse, İsrail savcılığı tarafından hazırlanan iddianamenin mahkemeye sunulduğunu belirtti. Ve müvekkilinin “İsrail devletinin güvenliğini tehdit ve terör örgütleriyle bağlantı şüphesi” iftiralarıyla hakim karşısına çıktığını söyledi.

Çavuşoğlu: Zulüm ve acımasızlık

Dışişleri Bakanı Mavlüt Çavuşoğlu cuma günü Özkan’ın davası hakkında İsrailli yetkililerle iletişim halinde olduklarını belirtmiş ve “İsrail’in bu yanlış politikalarından ve insanlıkla bağdaşmayan acımasızca zulümden vazgeçmesi lazım” demişti. Özkan’ın bağlantısı olduğu iddia edilen kişi ya da örgütün ismi verilmese de İsrail medyasında Özkan’ın ‘Hamas’a para yardımı yapmak’la suçlandığı yazıldı.

Siyonist katillerden 4 suçlama

Terör örgütü İsrail’in yurtiçi gizli servisi Şin Bet, Özkan’ın ‘ulusal güvenliğe tehdit oluşturmak, bir terör örgütüyle bağlantısı olmak ve yüzlerce dolarlık tutarı terör örgütüne göndermek’ ile suçlandığını açıkladı. Özkan’ın ailesi sosyal medya üzerinden #freeEbruOzkan etiketiyle hukuksuzluğu tüm dünyaya duyurmaya çalışıyor.

Misilleme çağrısı

Ebru Özkan’ın masum olmasına rağmen Siyonistlerin iftiraları ile esir alınması ve kötü muamele görmesi üzerine sosyal medyada İsrail’e tepki gösteren kullanıcılar, gelecek hafta Türkiye’ye tatile gelmeyi planlayan İsrailli gruptan birine de aynı şekilde bir suç isnad edilip tutuklanması talebinde bulundular. Türkiye hükümetinin konuya acil olarak eğilmesi gerektiğini belirten kullanıcılar, İsrail’in küstah tavırlarına karşı net bir cevap verilmesini bekliyor.

Etiketler: »
Share
950 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ