logo

SİVAS VADİ KÖYLERİ ‘HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI’ ÜMRANİYE’DE BAŞLADI

Sivas Vadi ilçeleri Akıncılar, Gölova ve Suşehri Köy Derneklerinin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ‘birlik ve beraberlik” adına düzenlediği ‘Halı Saha Vadi Kupası” turnuvası bugün başladı.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 09.12.2018


Sivas Vadi ilçeleri Akıncılar, Gölova ve Suşehri Köy Derneklerinin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında  Birlik ve Beraberlik adına düzenlediği “Halı Saha Vadi Kupası” turnuvası bugün başladı. Ümraniye Haldun Alağaş Spor Tesisleri’ndeki halı sahada gerçekleştirilen 16 futbol takımının katıldığı turnuva, oynanan ilk müsabakanın ardından başladı.

EDİP CENGİZ; “HAYIRLI OLSUN”

Açılış konuşmasını yapan Akıncılar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Edip Cengiz,

“Sporun önemine bir kez daha vurgu yaptığımız bu organizasyonda 16 takımımız centilmenlik mücadelesi verecek. Tüm oyuncularımıza ve takımlarımıza başarılar diliyorum. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Turnuva, Akıncılar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Edip Cengiz’in yanı sıra Suşehri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sedat Güven, Akıncılar İlçesi ve Köyleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Sevinç, Akıncılar İlçesi ve Köyleri Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Ümit Sözcü ve dernek yöneticilerinin gösteri maçıyla başladı.

YÜCEL AYDIN, HEMŞEHRİLERİNİ YALNIZ BIRAKMADI

Turnuvaya katılan Sivas Vadi Federasyonu Başkanı ve aynı zamanda AK Parti Ümraniye Belediye Başkanı Aday Adayı Yücel Aydın, bu anlamlı organizasyonda hemşehrilerini yalnız bırakmayarak turnuvaya destek oldu.

Sporun hayatın her alanında önem arzettiğini kaydeden Başkan Yücel Aydın,

“Birlik ve beraberlik adına düzenlenen bu turnuvaya emeği geçen dernek başkanlarımız ve yöneticilerine teşekkür diyorum. Turnuvanın centilmenlik içinde geçmesini temenni ederek mücadele edecek olan takımlarımıza da başarılar diliyorum.  Tabi Sivas denince akan sular duruyor bizim için. Vadi denilince de apayrı heyecanlanıyoruz. Vadi Federasyon Başkanı olarak her zaman bu ekiple, ilçelerimizle iki yılı dolu dolu yaşadık. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

SİVASLI BU EVLADINIZA, KARDEŞİNİZE SAHİP ÇIKIN…

Sizin içinizden çıkan bir evladınız, bir kardeşiniz, Sivaslı bir hemşehriniz olarak özellikle Sivaslıları yoğun olduğu Ümraniye için Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu hatırlatan Yücel Aydın,

“Biz bu yola kutlu olduğu için çıktık. Bu dava için memleketimize hizmet etmek için çıktık. Hem Ümraniye’deki hem de İstanbul’un dört bir yanındaki başta Sivaslı kardeşlerimizi temsil etmek için çıktık. Bu bağlamda bu kardeşinize çıktığı bu yolda sahip çıkmanızı ve de destek vermenizi özellikle istirham ediyorum. Bununla birlikte Ümraniye’nin kurucu ailelerinden biri olarak 40 yılını burada geçirmiş, caddelerini sokaklarını adım adım gezmiş ve de Ümraniye’nin sorunlarını bilen Ümraniye’nin bir evladı olarak Ümraniyemize hizmet etmeyi de kendimize bir borç biliyoruz. Tüm Ümraniyeli hemşehrilerimi de buradan selamlıyorum” diye konuştu.

ÖDÜLLER BİRLİK GECESİNDE VERİLECEK

9 Aralık 2018 – 13 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek turnuvada 16 takım centilmenlik mücadelesi yapacak. 13 Ocak Pazar günü Ümraniye Haldun Alagaş Spor Salonunda Akıncılar Derneklerinin yapacağı ‘Birlik Gecesi’nde dereceye giren takımlara ödülleri takdim edilecek.

Etiketler: » » » » »
Share
1121 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ