logo

ŞİLE’DE 2 KİŞİ BOĞULDU, CANKURTARANLAR 100 KİŞİ KURTARDI

Şile’de iki kişi boğuldu, cankurtaranlar boğulma tehlikesi geçiren 100 kişiye müdahale etti.

Havaların ısınması ile birlikte yurttaşlar denize akın etti. Yoğunluğun yaşandığı İstanbul’un Şile ilçesinde de sık sık boğulma haberleri geliyor. Şile’de dün iki kişi boğuldu, yurttaşlar tarafından kurtarılan bir kişi hastaneye kaldırıldı, cankurtaranların kurtardığı bir kişinin ise hayati tehlikesi sürüyor. Cankurtaranlar dün boğulma tehlikesi geçiren 100 kişiye müdahale etti.

KONTROLSÜZ ALANDA DENİZE GİRENLER

Sultanbeyli’den gelerek Akçakese plajında dün saat 07.00 sıralarında denizde giren 20 yaşındaki Fırat Akpınar’ın cansız bedeni çıktı. Kabakoz Mahallesi sahilindeki kontrolsüz alanda boğulma tehlikesi yaşayan bir kişi de vatandaşlar tarafından denizden çıkartıldı ve Şile Devlet Hastanesindeki ilk müdahalesinin ardından Ümraniye Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Ayazma Plajı’nda da Eyyüp Yıldız son anda cankurtaran ekipleri tarafından sudan çıkartıldı. Hastaneye kaldırılan Yıldız’ın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Sofular Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde plajda denize giren 13 yaşındaki bir kız çocuğu da boğuldu.

Bu arada Şile sahillerinde dün cankurtaran ekiplerinin  denizde boğulmak üzere olan 100 kişiye müdahale ettiği öğrenilirken, sahillerdeki aşırı insan kalabalığı nedeniyle cankurtaran ekiplerinin bazı gözetleme kulelerini denizin içerisine taşıdıkları görüldü.

Öte yandan pazar günü plajlardaki yoğunlukla birlikte kaybolan çocuk sayısında da artış yaşanıyor. Aşırı kalabalık sahillerde çocukları kaybolan aileler Şile Belediyesi Plaj Zabıta Karakolu’na başvuru yapıyor.

Share
826 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ