logo

ŞEMDİNLİ’DEN KAHREDEN HABER! ŞEHİT SAYISI YÜKSEK

Şemdinli’den gelen son dakika haberler yürekleri yaktı. PKK ile çıkan çatışmadan gelen ilk haberler 2 asker ile 2 korucu şehit olduğu şeklindeydi. Ancak gelen son acı katlandı. Şehit sayısı 8’e yükseldi. Şehit korucuların isimleri belli oldu.

ŞEMDİNLİ’den gelen son dakika haberlerle şehit sayısı 8’e yükseldi. Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde yağış ve sisli havadan yararlanarak Türkiye’ye sızmak isteyen teröristlerle çıkan çatışmada 5 PKK’lı teröristde etkisiz hale getirildi.

Çatışma, Ortaklar bölgesinde sınırın sıfır noktasında terör örgütü mensuplarının saldırı girişimiyle başladı. TSK’den gelen haberlere göre saldırıda 6’sı asker, 2 korucu olmak üzere 8 güvenlik görevlisi şehit oldu. Çatışmada 5 PKK’lı terörist ise etkisiz hale getirildi. 

Şehit olan 8 güvenlik görevlisinin cenazeleri helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

ŞEHİT KORUCULARIN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Şehit askerlerin kimlikleri henüz açıklanmadı. Şehit korucuların ise Osman Yeşil ve Alaattin Tekin olduğu öğrenildi.  Şehitlerin yapılacak törenin ardından Toklu Köyü’nde defnedileceği belirtildi. Şehit askerlerin isimleri ailelerine haber verildikten sonra kamuoyu ile paylaşılacak.

   

 Şehit korucu Osman Yeşil  

   

  Şehit Korucu Alaattin Tekin

GENELKURMAY’DAN ŞEHİTLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı, Şemdinli’deki hain saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada 1’i ağır 2 askerin de yaralandığını açıkladı. Açıklamada, “Bölücü terör örgütü tarafından yoğun sis ve kötü hava koşullarından faydalanarak gerçekleştirilmeye çalışılan saldırı girişiminin tespit edilmesi sonucunda meydana gelen çatışmada 6 kahraman silah arkadaşımız ile 2 güvenlik korucumuz şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Çıkan çatışmada 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bölgedeki operasyonlara devam edilmektedir.” denildi.

BÖLGEDE GÖRÜŞ MESAFESİ 1 METREYE DÜŞTÜ

Teröristlerin sabaha karşı yağışlı ve sisli havadan faydalanıp, Türkiye’ye sızmaya çalıştıkları öğrenilirken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Bölgede havanın sisli olduğu ve görüş uzaklığının yer yer 1 metreye kadar düştüğü belirtildi.

Çatışmanın ardından kaçan teröristleri yakalamak için helikopter destekli operasyonlar sürüyor…

Etiketler:
Share
843 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ