logo

Sancaktepe Teknoloji AİHL’den 4 Farklı Dergi

Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. Sınıf öğrencileri, tüm eğitim camiasına örnek nitelikte 4 farklı dergi çıkardı.

Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi hazırlık 9. Sınıf öğrencileri, 4 farklı dergi çıkardı. Daha hazırlık sınıfı aşamasında olan öğrencilerin çıkardıkları dergiler büyük ilgi gördü.

Asr, Kubbe, TeknoMod ve TeknoMinds adlarını taşıyan dergiler, adından, görsel tasarımına ve içerik zenginliğine varıncaya kadar tüm eğitim camiasına örnek nitelikte.

Asr Dergisi: Dini konular ağırlıklı bir şuur dergisi olarak ön plana çıktığı görülmekte.

Kubbe Dergisi: Edebiyat dergisi olarak dopdolu yayın hayatına başlamış görünüyor. Teknoloji İmam Hatip Öğrencilerinin alanlarında neler öğrendiği gelecekte nasıl bir dünya tasavvur ettiklerini gösteren iki dergi daha var bunlardan.

TeknoMod Dergisi: Öğrencilerin teknoloji, bilişim alanındaki görüşlerini ufuklarını göstermesi bakımından dikkate değer görülmekte.

TeknoMinds Dergisi: İngilizce dilinde yayımlanan bu dergi, henüz hazırlık sınıfı öğrencilerinin böyle bir içerikle yayın hayatına başlaması eğitim camiası tarafından şayan-ı dikkat ve takdire değer olarak nitelendirildi.

Dergilere okulun internet sayfasından erişilebiliyor.

Başarılarından dolayı öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür eden Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdulaziz Duman ise, ” Özveri ile çalışan öğretmenleri adeta 7×24 okulu yaşadıkları görülmekte” ifadesini kullandı.

Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi ilk defa 2020-2021 öğretim yılında öğrenci alan okul, Sancaktepe ilçesinin LYS sınavı ile öğrenci alan ilk ve tek okulu olma özelliğini taşımakta.

Okul adından da anlaşılacağı üzere teknolojiye odaklanmış proje okulu.

Okulda 1 yıl yabancı dil hazırlığından sonra hem İmam Hatip Lisesi, hem Anadolu Liselerinin Fen müfredatı uygulanmakta. Bütün bunlara ilaveten Teknoloji müfredatı ile İmam Hatipli nesiller eğitim görmektedir.

Edindiğimiz bilgiye göre öğrenciler halen teknoloji ve dil kampında eğitime devam etmekte.

📌 HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gazetesi // 6.07.2022

Etiketler: » » » » » » »
Share
151 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ