logo

SACİT EYÜBOĞLU ‘ORTAK ADAY’

Ümraniye’de yapılan kamuoyu yoklamaları ve halkın beklentilerinin analiz edildiği anketlerde, partili partisiz çoğunluğun ortak görüşü, CHP’nin ilçe belediye başkan adayı olmasını istediği aday Sacit Eyüboğlu

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 4.01.2019


AK Parti, 2019 yerel seçimler için İstanbul Belediye Başkan Adayı ile ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. CHP’de ise İstanbul’da hangi ilçede kimin belediye başkan adayı gösterileceği konusu en önemli gündem maddesi.  

AK Parti, Ümraniye belediye başkan adayını İsmet Yıldırım’ olarak açıkladı. Şimdi gözler CHP‘nin açıklayacağı belediye başkan adayında!..

PARTİLİ, PARTİSİZ HER KESİMİN ‘ORTAK ADAYI’ SACİT EYÜBOĞLU

31 Mart 2019 yerel seçimleri için zaman daraldıkça özellikle İstanbul’un en gözde ilçelerinden biri olan Ümraniye’de, CHP’nin ilçe belediye başkan adayının kim olacağı merak konusu! Herkes bu sorunun yanıtını ararken, kamuoyu yoklamaları ve halkın beklentilerinin analiz edildiği anketlerde, partili partisiz çoğunluğun Ümraniye Belediye Başkanlığı için ortak adayı Sacit Eyüboğlu adı açık ara öne çıkıyor.

2014’teki yerel seçimlerde de aday olan Sacit Eyüboğlu, bir önceki döneme nazaran Ümraniye’de partisinin oyunu artıran CHP’li belediye başkan adayı olarak kamuoyunun dikkatini çekmişti.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu oldu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilçe belediye başkan adaylarını da önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor. İstanbul’un en gözde ilçelerinden biri olma özelliği taşıyan Ümraniye’de ise CHP’nin belediye başkan adayı olarak yeniden Sacit Eyüboğlu’nun açıklanması bekleniyor.

SACİT EYÜBOĞLU BİYOGRAFİSİ…

Sacit Eyüpoğlu, 1955 Trabzon doğumlu. Evli ve 3 çocuk babası.

1994-1999 İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, 1994-1999 CHP Ümraniye Belediye Meclis üyeliği yaptı.

2009 CHP Ümraniye Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Yeni Türkiye Partisi Ümraniye İlçe Başkanı ve kurucusudur. Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Ümraniye İlçe Başkanı ve kurucusudur.

1994-1999 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Komisyon Üyeliği yaptı. Eyüboğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Kurucu ve Başkanıdır. Trabzonspor Kongre üyesi.

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, “40 bin kadın 4 milyon ev” proje sahibi, Türk Hava Kurumu (THK) (Ümraniye, Çekmeköy, Sancaktepe ve Şile) bölge sorumlusu. 20 yıl Ümraniye Trabzonlular Dernek Başkanlığı görevini yürüttü. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) yöneticiliği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) yöneticiliği, Ümraniye Şehit Aileleri Derneği kurucusu ve yöneticiliği, Trabzon Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcılığı, Maçkalılar Kültür Yardımlaşma Derneği yöneticiliği yapan Sacit Eyüboğlu, 2014 mahalli idareler seçiminde CHP Ümraniye Belediye Başkan Adayı oldu.

Lise mezunu ve serbest ticaret yapıyor.

Etiketler: » » »
Share
1387 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ