logo

RAMAZANDA HAVALAR NASIL OLACAK!

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmeye göre yurt genelinde sıcaklıklar 2 ila 5 derece artacak. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ise yağış bekleniyor. Ramazan’da ise aşırı sıcak ve soğuk beklenmiyor.

Ramazan'da hava durumu nasıl olacak? Uyarı geldi...Meteoroloji’den Ramazan ayında oruç tutacaklara güzel haber geldi… Ramazan ayı boyunca aşırı sıcak beklenmiyor… Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin güney ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Bayburt, Artvin, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Ramazan'da hava durumu nasıl olacak? Uyarı geldi...

RAMAZAN’DA HAVA DURUMU…

Ramazan ayı yarın başlıyor. Ramazan ayının ilk haftasının serin geçmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Genel Müdürü Ahmet Uçar, birçok ilde mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklığının yarından itibaren artmaya başlayacağını söyledi. İşte Ahmet Uçar’ın Ramazan ayı hava durumuyla ilgili tahminleri…

Ramazan'da hava durumu nasıl olacak? Uyarı geldi...

“Ramazan ayında sıcaklıklar, uzun yıllar mayıs ve haziran ayı ortalamasına göre seyredecek. Aşırı sıcak ve soğuk hava dalgası beklenmiyor. “Ankara’da mayıs ayı sıcaklık ortalaması 23-24, İstanbul’da ise 25-26 derece arasında olacak….”

Ramazan'da hava durumu nasıl olacak? Uyarı geldi...

“İç ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde hava sıcaklığı gelecek hafta mevsim normallerinin birkaç derece üzerine çıkabilir ama çok önemli bir artış beklenmiyor.”

Ramazan'da hava durumu nasıl olacak? Uyarı geldi...

“Yine Türkiye genelinde ramazan boyunca mevsimlik yağışlar görülebilir.”

Ramazan'da hava durumu nasıl olacak? Uyarı geldi...
HAVA SICAKLIĞI
Ülkemiz genelinde 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: İç ve doğu kesimlerde kuzeyli, güney ve batı bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Ramazan'da hava durumu nasıl olacak? Uyarı geldi...
MARMARA… Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
EGE.. Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
AKDENİZ… Az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
İÇ ANADOLU… Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BATI KARADENİZ… Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Ramazan'da hava durumu nasıl olacak? Uyarı geldi...

ORTA ve DOĞU KARADENİZ... Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, Bayburt ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DOĞU ANADOLU… Parçalı yer yer çok bulutlu, doğu kesimleri ile Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU… Parçalı yer yer çok bulutlu, doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Etiketler:
Share
670 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ