logo

PINAR HOLT: ‘ONLAR GEÇ KALDI! BİZ ÇOK GEÇ KALMADAN TEDBİRİMİZİ ALALIM!’

Yazar, Davranış Bilimci ve Konuşmacı Pınar Holt, Kartal Aneleri davetlisi olarak, KNDF Marine Otel’de ‘Aile İçi İletişim ve Kontrollü Teknoloji Kullanımı’ başlıklı söyleşi gerçekleştirdi.

Kartal Anneleri davetlisi olarak ‘Aile İçi İletişim ve Kontrollü Teknoloji Kullanımı’konulu bir söyleşi yapan Davranış Bilimci, Yazar ve Konuşmacı Pınar Holt’un ardından, Psikolog Nagehan Yetginer, ‘Eşler Arası İletişim Problemleri ve Çözümleri’ konulu bir söyleşi gerçekleştirerek, hanımlara önemli bilgiler paylaştı.

Kartal Anneleri kurucusu Demet Erdal’ın organize ettiği ve hanımların yoğun ilgi gösterdiği sabah kahvaltılı söyleşi, KNDF Marine Otel’de gerçekleşti.

Pınar Holt, hanımlara; ‘Çocuklarımızı yemek zamanı, oyun zamanı, uyku zamanında oyalamak için herhangi bir dijital alet ile baş başa bırakırsak, ileri ki yıllarda büyük sorunlarla karşılaşabileceğimiz’ bilgisini vererek, Amerika’da 2 yaş çocuklarının %92’sinin video oyunu oynadığından ve Amerika’nın bunun bedelini, internet üzerinden yabancılarla iletişime geçip, kayıp olan 250 bin çocukla ödediğinden bahsetti.

Pınar Holt sözlerine şu şekilde devam etti:

‘Dünya üzerinde birçok ülke; teknolojiyi, bilim yararına, insanlık yararına kullanırken, diğer bir taraftan da teknolojinin insanlık üzerinde ki zararlarından sınıfta kalıyor. Biz ülke olarak, çok geç kalmadan hem teknolojiden faydalanıp hem de zararlarından kendimizi ve çocuklarımızı nasıl koruyacağım konusunda önlemler almalıyız. Hep tekrarladığımız gibi ‘Analar çeker yükü’ diyoruz. Bu konuda, öncelikle annelerimize sonra babalarımıza ve daha sonra da eğitmenlerimize büyük iş düşüyor’ dedi.

Pınar Holt, söyleşinin sonunda soruları cevaplayarak, ‘Hayata Bağlan’ adlı kitabını imzaladı.

Etiketler:
Share
666 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ