logo

ÖZEL DUYGU DEMETİ ANAOKULU MEZUNİYET TÖRENİNDE

2016-2017 eğitim ve öğretim sezonunu başarıyla tamamlayan Özel Duygu Demeti Anaokulu öğrencileri, düzenlenen mezuniyet töreninde velilerine unutamayacakları bir gün yaşattı. Minik öğrenciler, sahnede sergiledikleri performanslarla davetlilerden bol bol alkış aldı.


Özel Duygu Demeti Anaokulu, bu yıl ikinci mezunlarını vermiş olmanın gururu ve mutluluğunu yaşadı.

MİNİKLER DAVETLİLERİ BÜYÜLEDİ

Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Yıl Sonu Etkinliği’ ve ‘Mezuniyet Töreni’ törenine, çok sayıda veli ve Rukiye Kutlu’nun dostlarının katılımıyla gerçekleşti. Okulun minik öğrencilerinin bir yıl süreyle yaptığı eserler salon girişinde sergilendi. Sergideki çalışmalar davetlilerin beğenisini kazandı.

Mezuniyet programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ünlü Tiyatrocu Sezgin Maden’in sunumunu yaptığı etkinliğin açılış konuşmasını Okul Müdürü Ekrem Altunalyaptı.

Özel Duygu Demeti Ana Okulu Kurucu Müdiresi Rukiye Kutlu ise konuşmasında, sezon süresince gerçekleştirdikleri eğitim ve etkinlikler ile ilgili bilgi verdi. Başarılı bir eğitim sezonu geçirmiş olmanın mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını belirten Kutlu: “6 yaş grubunu okulumuzdan uğurlamanın hüznünü, diğer yaş gruplarıyla önümüzdeki sene yeniden birarada olmanın sevinciyle bir yılı daha geride bıraktık. Bütün bir yılın yorgunluğunu, öğrencilerimiz ve siz velilerimizle atacak olmaktan çok mutluyuz.
Çocuklarımı, minicik kalplerinde taşıdıkları sevgi ve gözlerindeki ışıltıyla tanıdım. Onlara sevgimle ana kucağı olmaya çalıştım. Onlar da bu sevgimin karşılığını verdiler. Mutluluğu birlikte paylaştık. Onların ilk öğretmeni olduğum için gurur duyuyor, sizden aldığım bu güzel emanetlerimi, tekrar sizlere teslim ediyorum. Hayatları boyunca onlara sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum. Bizden ayrılıp mezun olan 6 yaş çocuklarımıza öğrenim hayatlarında başarılar diliyoruz
.” diye konuştu.

MİNİKLERDEN VELİLERE SLAYTLI MESAJ

Konuşmaların ardından, eğitim süresinde çocukların yapmış olduğu etkinliklerden oluşan slayt gösterisi yapıldı. Slayt, öğrencilerin velilerine verdiği sürpriz mesajlarla tamamlanması, davetlileri hem güldürdü hem de gururlandırdı.

Etkinlik, öğrencilerin korosuyla başladı. Koroda öğrenciler söyledikleri Türkçe şarkılarla davetlileri eğlendirdi. Yine öğrencilerden oluşturduğu Mehteran Takımı’nın gösterisi ise ayakta alkışlandı. Oyun gurubundan oluşan öğrenciler ise kedi kostümü ile dans ettiler. Okul öncesi grubu öğrencilerinin dans gösterisinin ardından 4 yaş grubu öğrenciler ise ‘Kovboy’ile ‘Küt Küt7 dansı yaptı.  Bayrak şiirini de okuyan öğrenciler Çanakkale şarkısını işaret diliyle söylediler. İki grubun öğrencileri dans eşliğinde şarkılar da söyledi. Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (S.A.V) in hayatını anlatan şiirini okuyan minikler bu defa davetlilere duygusal anlar yaşattı. Öğrencilerin gösterisi yöresel halk oyunları ile son buldu.

MİNİK MEZUNLAR KEP FIRLATTI

Gösterinin ardından Mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Mezun olan öğrenciler müzik eşliğinde ve alkışlar arasında sahneye geldi. Velilere selam veren öğrencilere diploma ve madalyalarını sınıf öğretmenleri tarafından verildi.  Hep birlikte kep fırlatan öğrenciler tören sonunda öğretmenlerle birlikte aile fotoğrafı çektirdi.

KUTLU’YU DUYGULANDIRAN PLAKET

Anaokulu personeli törenin sonunda bir sürpriz yaparak, eğitim süresince gösterdiği özveri ve desteklerinden dolayı Rukiye Kutlu’ya teşekkür plaketverdi. Oldukça duygusal anlar yaşayan Kutlu, personele teşekkür etti.

Etiketler: » » »
Share
1777 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ