logo

ÖĞRENCİLERE CADILAR BAYRAMI PARTİSİ

Her sene 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı, yıllar geçtikçe Türkiye’de de kabul görmeye, hatta kutlanmaya başlandı. Pagan ve Hıristiyan kökleri taşıyan bir gelenek olan bu bayram(!), artık yüzde 99’u Müslüman olan Türkiye’de dahi kutlanıyor. Bu durum; millî ve manevi eğitimin şart olduğunu gösteriyor.

Mersin Özel Beyaz Kule Okulları’nda henüz ilk ve ortaokul çağındaki çocuklar için kostümlü Cadılar Bayramı partisi düzenlendi. Geleceğin teminatı çocuklarımıza Hıristiyanlıkta Azizler Günü’nü temsil eden Cadılar Bayramı âdetlerinin tanıtıldığı partide, öğrencilere, ucube ve şeytani kostümler giydirilerek kutlama yapıldı.

Her sene 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı, yıllar geçtikçe Türkiye ’de de kabul görmeye, hatta kutlanmaya başlandı. Pagan ve Hristiyan kökleri taşıyan bir gelenek olan bu bayram, ilk kez İngiltere ’de ortaya çıkmasıyla genellikle Batı ülkelerinde kutlanıyordu. Dinimizle hiç bir şekilde bağdaşmayan Cadılar Bayramı, artık yüzde 99’u Müslüman olan Türkiye’de dahi kutlanılmaya başlandı. Hatta Mersin Özel Beyaz Kule Okulları, Hıristiyanlıkta Azizler Günü’nü temsil eden Cadılar Bayramı dolayısıyla öğrencilerine kostümlü parti düzenledi. Hıristiyanların kutladığı Cadılar Bayramı, öğrencilere ucube ve şeytani kostümler giydirilerek tanıtıldı.

CADILAR BAYRAMI İLKOKULDA

Gayrimüslimlerin adet ve geleneklerinin taklit edilmesinin İslami açıdan olduğu kadar toplumsal açıdan da sakıncalı olduğunu vurgulayan Abdulvahap Ekinci, “Cadılar Bayramı ucube şekillerle ve manzaralarla kutlanır. Bu bayramda oluşan korkunç görüntüleri çocukları kullanarak sergilemek, gerek psikolojik açıdan, gerek İslami açıdan kesinlikle doğru değildir. Cadılar Bayramı ülkemizdeki gayrimüslimlerce tabii ki kutlanabilir, bunu engellemek İslami açıdan da doğru değildir, ancak 2 önemli şart haiz olursa tabi. Birinci şart onların yaptığı etkinliklerin, toplumun kamu düzenini bozmamasıdır, ikinci şartsa, Müslüman toplumun ahlaki değerlerini zedelememesidir” şeklinde konuştu.

DİNİMİZE AYKIRI

Yaşanan bu rezalete ilişkin Millî Gazete’ye çarpıcı açıklamalarda bulunan ilahiyatçı yazar Hıdır Kartal, “Dinimize aykırı bu tür günleri ve bu günlerde yapılan kötü fiilleri, eğlence adı altında, toplumumuza şirin göstermeye çalışarak, toplum yapımızı bozmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

İNANCIMIZA AYKIRI

Yaşanan bu rezalete ilişkin Millî Gazete’ye çarpıcı açıklamalarda bulunan, İlahiyatçı Yazar Hıdır Kartal, “Dinimize aykırı bu tür günleri ve bu günlerde yapılan kötü fiilleri, eğlence adı altında, toplumumuza şirin göstermeye çalışarak, toplum yapımızı bozmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı. Dünya Müslüman Âlimler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Temsilcisi Abdulvahap Ekinci ise, gayrimüslimlerin adet ve geleneklerinin taklit edilmesinin İslami açıdan olduğu kadar toplumsal açıdan da sakıncalı olduğunu vurguladı.

TOPLUMSAL AÇIDAN SAKINCALI

DÜNYA Müslüman Âlimler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Temsilcisi Abdulvahap Ekinci ise gayrimüslimlerin âdet ve geleneklerinin taklit edilmesinin İslami açıdan olduğu kadar toplumsal açıdan da sakıncalı olduğunu vurguladı.

“TOPLUM YAPIMIZI BOZMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Peygamber Efendimizin (S.A.V.), “Kim bir kavme benzer ise, onlardandır” hadisini hatırlatan ilahiyatçı yazar Hıdır Kartal, “Dinimize aykırı bu tür günleri ve bu günlerde yapılan kötü fiilleri, eğlence adı altında, toplumumuza şirin göstermeye çalışarak, toplum yapımızı bozmaya çalışıyorlar. Hatta bazı özel okullarda, çocukları eğlendirme adı altında Cadılar Bayramı kutlamaları yapıldığını görüyoruz. Memleketimizde dinimizle ve kültürümüzle bağdaşmayan bu gibi faaliyetlerin önüne geçilmeli” ifadelerini kullandı.

“KÜLTÜR EROZYONU”

Cadılar Bayramı’nın pagan inancına dayandığını belirten Hıdır Kartal, “Bu günde, ölmüş kişilerden bazılarının ruhlarının yeryüzünde gezip, insanlara zarar verebileceğine inanıyorlar. Bu yüzden çocuklara korkutucu kıyafetler giydirip, evlerine kafatası ve buna benzer korkutucu nesneler asıyorlar. Batı’ya özenen bazı kimseler, bu inancı İslâm coğrafyasına taşımaya çalışıyorlar. Hatta ülkemizdeki bazı otel ve lüks mekânlarda, bu güne özel partiler düzenlenip, toplum yapımız bozulmaya çalışılıyor. Yetkili kişilerin toplum yapımızdaki deformasyonu yakından takip edip, bu kültür erozyonuna önlem almasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Millî Gazete

Etiketler: »
Share
1078 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ