logo

Nusret Türker, TUSEKON Başkanlığına adaylığını açıkladı

Ümraniye’nin önde gelen kuruluşlarından Tümbay Sürücü Kursu ile Çamlıca Güvenlik Kursu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Nusret Türker, Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TUSEKON)’un Genel Başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu’nun başkan vekilliğini yürüten Nusret Türker, TUSEKON’un 21 Eylül’de yapılacak olan Olağan Kongresinde Genel Başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden adaylığını duyuran Türker, “2015 yılından beri Sayın İsmail Yılmaz’ın Başkanlığında Başkan Vekilliğini yürüttüğüm kısa adı TUSEKON olan Türkiye genelinde 8 federasyon ve 120 dernekten oluşan Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyo’nun 21 Eylül 2022 tarihinde yapılacak olan 4. Olağan Kongresinde Genel Başkanlığa siz değerli meslektaşlarımın müsaadeleri ile aday olmak istiyorum” dedi.

TÜRKER, “AMACIM VİZYON VE KAZANIMLARI ÇOK DAHA İYİ YERLERE TAŞIMAK”

Aday olma amacını, mevcut başkan İsmail Yılmaz ve ekibinin sürücü eğitimine ve sürücü kurslarına kazandırdığı vizyon ve kazanımları birlik ve beraberlik içinde çok daha iyi yerlere taşımak olarak ifade eden Nusret Türker, yönetim kurulu üyelerinin yetki vermesi halinde 3 yıl içinde yapmayı hedeflediği bazı konu başlıklarını da şöyle sıraladı:  

1- KOTA’yı seçim atmosferine girildiği şu dönemde bir torba yasa ile yasallaştırmak.

2- TABAN FİYAT‘ın ülkemizin her tarafında uygulanabilirliğini sağlamak için proje geliştirmek.

3- Ülkemiz, milletimiz ve sektörümüzün menfaatlerini göz önünde bulundurarak trafik kazalarının azaltılması için her 5 yılda bir GÜNCELLEME eğitimi vererek bilgi ve becerilerini güncellemek. Bununla beraber insan kaybımız ve maddi kaybımızın ne kadar azalacağının projelerle kamuoyu ile paylaşıp bu konuda kamuoyu oluşturmak ve dolayısıyla kurslara ek kazanç sağlamak.

4- En büyük problemlerimizden biri olan DİREKSİYON SINAVLARInın daha adil ve sağlıklı yapılması için ivedi çalışma yapmak. Sınavlarda kursiyerin ödediği harç parası kadar kursunda para almasını sağlamak. Gerekirse not sistemine geçilmesini yeniden değerlendirmek.

5- Direksiyon sınav sigortasının MEB tarafından yapılmasın sağlamak.

6- Gündemde olan ÖTV ve KDV indiriminin sektörümüz için takipçisi olmak.

7- Araç, yakıt, lastik ve sigorta indirimleri almak için bu şirketlerinin Genel Müdürlükleri ile görüşmeleri sağlamak.

8- Teorik sınav usulsüzlüklerinin ortadan kaldırılması için sorularının daha anlaşılır olarak sadeleştirilmesini sağlamak. Gerekirse geçme notunu düşürmek. Zaten iyi bir direksiyon sınavı yapılırsa teorik bilgisi olmayan sınavı geçemez. Teorik bilginin ölçüldüğü en iyi yer iyi yapılan bir direksiyon sınavıdır.

9- Teorik soruların kurslarla paylaşılmasını sağlamak.

10- Ülkemizde sayıları 100 bini bulan ve hızla artan Scooterları (halk arasında martı olarak bilinen araçlar) kullanma belgelerinin kurslar tarafından verilmesi için yasal düzenlemenin yapılmasını sağlamak.

11-Trafik kazası yapanların kurslarımızda eğitim almalarını sağlamak. Ülkemizde her yıl yatırım bütçesinin yarısı kadar para trafik kazalarında heba oluyor. Bunun yapılması halinde devletimiz içinde sektörümüz içinde maddi manevi kazanç olacaktır.

12- Kurslarımızda çalışanları hizmet içi eğitimden geçirmek.

13- Sosyal sorumluluk projeleri yaparak kamuoyunun kurslara sahiplenmesini sağlamak.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gazetesi // 1.09.2022


Share
346 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ