logo

NESİM PAKIR’A ARDAHANLI, HEMŞEHRİLERİNDEN TAM DESTEK

Demokratik Sol Parti (DSP) Ümraniye Belediye Başkan Adayı Nesim Pakır’a Ardahanlı hemşehrilerinden tam destek geldi.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 21.02.2019


Demokratik Sol Parti (DSP) tarafından Ümraniye Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Nesim Pakır’a olan destek çığ gibi büyüyor. Son olarak, Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Fakir Yılmaz, federasyonun yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı kalabalık bir heyet ile birlikte Nesim Pakır’a destekte bulundu.

31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Demokratik Sol Parti (DSP) Ümraniye Belediye Başkan Adayı Nesim Pakır, Ardahanlı hemşehrilerini kahvaltıda ağırladı.

Kahvaltıya; DSP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Yeşilyurt ve İlçe Başkanı Hüseyin Budak’ın yanı sıra Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Fakir Yılmaz, DSP Kağıthane Belediye Başkan Adayı Ekrem Şit, İstanbul Digorlular Dernekler Federasyonu Başkanı İsmail Budak, Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan vekili İsmet Savaş, CHP Ataşehir Belediye meclis üyesi Bayram Çağlayan ile Ardahan ilçe ve köy dernek başkanları, Ardahanlı belediye meclis üyesi adayları ve Ardahanlı muhtar adayları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Fakir Yılmaz, Pakır’ın adaylığını tebrik ederek hemşehrileri olarak kendisine tam destek verdiklerini söyledi.

Belediye Başkan Adayı Nesim Pakır ise hemşehrileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek desteklerinden dolayı Ardahanlı hemşehrilerine teşekkür etti. Daha sonra Ümraniye’yi nasıl yöneteceklerini ve Ümraniye’ye has ürettikleri projelerini anlatan Pakır, şunları söyledi:

YORDULAR, YORULDULAR. YİNE İŞ BAŞA DÜŞTÜ

“Belediyecilik evrakları imzalamak ve imar izni vermekle olmuyor. Verilen imar izinleri ile Ümraniye betona boğulmuş, hava alamaz duruma gelmiştir. Bir soluk alma vakti geldi. Ümraniye bu yükü taşıyamaz duruma geldi. Doğal, özgün, bütünsel ve kent imgesi içerisinde bir kente ihtiyacımız var. Çağdaş toplumların en önemli nitelikleri kentleşmeyle doğru orantılıdır. İyi bir kentleşme, iyi bir yönetimden geçer. Bu da kısaca belediye başkanı ve ekibi demektir. Belediye başkanı bir kentin bel kemiğidir. Hizmet ettiği kentin ve yaşayan halkın geleceği, ortaya koyacağı vizyon ile belirlenir. Ümraniye’yi betonlaştıranlar vebal altındadırlar. Kürsüye çıkıp konuşuyorlar:

‘Biz Ümraniye’yi ve Ümraniyeliyi çok seviyoruz’. Hadi canım! İnsan seviyorsa iki şeyi asla yapmaz. Aldatmaz ve ağlatmaz. Çünkü aldatmak insan onuruna; ağlatmak ise insan yüreğine yapılmış en çirkin saldırıdır. Ben ve ekibim projelerimizle geliyoruz. ‘Parklar yaptık çocuklar için’ diyorlar. Çocuklar sokak arasında asfalta oynuyorlar. Her tarafı betona çevirdiler. Toprağa, yeşile ve ağaca hasret bıraktılar. Medeniyet, kültür dediler, her tarafı reklam panoları ile doldurdular. Bir kenti kent yapan meydanlarıdır. Kentimizi meydansız bıraktılar. İstanbul’da yaşıyoruz. İstanbul’dan nasibini almamış kimliksiz bir ilçe yarattılar. Yordular, yoruldular. Ümraniyemize ve ülkemize sahip çıkma vakti geldi. Yordular; Yoruldular. Üretemiyorlar.”

YENİ BİR KENT YENİ BİR SOLUK GEREKLİ

“İmar alanları açarak yeşili yok ettiler. Ümraniye “Selvi Ağacı” ile bilinir. Ağaçları yok ettiler. Yüksek binalar yaptılar. Plansız, kimliksiz bir kent ortaya çıkardılar. Ümraniye’de trafik çilesi var, durum berbat. Park sorunu var, durum berbat. Bilmem kaç yüz tane park yaptık diyorlar. Çocuklar araçların arasında oynuyor. Okulların bahçelerini küçülttükçe küçülttüler. Çocuklarımızı dört duvar arasına sıkıştırdılar.

Sosyal belediyecilik diye betonlaşan kente kültürel ve sosyal olarak yalnızlaştırdılar.  Ama modern Ümraniye diyerek eserleriyle övünmekteler. Ümraniye çağ atladı diyerek övünüyorlar! Çağ atlamak buysa Ümraniye’de değişim zamanı geldi demektir. Yeni bir kent yeni bir soluk gerekli.”

37 MAHALLE 37 MEYDAN!

“Ümraniye meydanlara kavuşmalı. 37 mahalle 37 meydan diyoruz. Bu meydanlar çok amaçlı kurum ve sosyal donatıları ile her mahallede ayrı bir yaşam standartı yükselecek.

Kent – Köy Projesi ile esnafın ve Ümraniyeli’nin ekonomik, sosyal ve kültürel değişimi ve kalkınması için yönetime talibim.

Kaynakları yöneten ve yönlendiren bir organizasyona ihtiyaç var. Rekabetin acımasız olduğu koşulları yaşıyoruz. Belediye pazarlama organizasyonuyla üretici / satıcı ile tüketiciyi buluşturmalı diyorum.

Bilimden başka her şey yalan.

Bilimsel anlamda etkin ve üretken bir yönetim ile belediye imkanları adaletle Ümraniyeliye ulaşacak. Adalet Vatandır anlayışı ile gelir dağılımında adalet, kaynak dağılımında etkinlik sağlanacak. Beşeri kaynaklar hareket geçirilerek üretken bir Ümraniye ile her mahalle, sonra ilçe sonra il düzeyinde huzurla yaşanan ekonomi ve sosyal donatıları ile yaşanan bir kenti oluşturacağız.

Projelerimiz ile Ümraniye yeni bir kent olacak. Ümraniye’de değişim zamanı geldiğine inanıyorum. Bu değişimi inşallah başaracağız. Şimdiye kadar bizler Ümraniye’de gerekli hizmetleri almakta geciktik. Bu yüzden alınan hizmetler Ümraniye’ye yakışmıyor.

Ümraniye için bir çivi çakanlara teşekkür ederim, ama bunların arttırılması gerekiyor. Halkımızın desteği ile bizler bu değişimi gerçekleştirebileceğimize inanıyorum.”

Daha sonra söz alan Ardahanlı hemşehrileri Pakır’ın adaylığını tebrik ederek kendisine tam destek verdiklerini söylediler.

Etiketler: » » »
Share
859 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ