logo

Muhtar maaşları asgari ücret seviyesine yükseltildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Muhtar maaşlarının asgari ücret seviyesine, yani 4 bin 250 liraya yükseltme kararı aldık.”

Muhtar maaşları asgari ücret seviyesine yükseltildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu’nda düzenlenen Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan: 19 Ekim tarihini Muhtarlar Günü olarak belirlediklerini hatırlatan Erdoğan, muhtarların özlük haklarında SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesi, maaşlarının artırılması, silah ruhsatı harcı muafiyeti gibi pek çok iyileştirmeler yaptıkları belirtti.

Erdoğan, “Sizlere bir de müjde vermek istiyorum. Bilindiği gibi hükümete geldiğimizde muhtar maaşları 97 liracıktı. Bu yılbaşı itibariyle 3 bin 392 lira seviyesine çıkarmıştık. Ayrıca 1726 tutarındaki SGK primlerini de karşılamaya başlamıştık. Silah ruhsatı harcının da 10 bin 359 lira olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bununla birlikte muhtar maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine, yani 4 bin 250 liraya yükseltme kararı aldık.” dedi.

Bir başka önemli çalışmaların da muhtarlık hizmet binalarıyla ilgili olduğunu belirten Erdoğan, “Mahalli mimariye uygun şekilde inşa edeceğimiz muhtarlık binalarıyla ilgili proje çalışmalarını tamamladık, inşasına yakında başlıyoruz. Ankara’da muhtar konukevini de 19 Ekim’de hizmete açıyoruz.” diye belirtti.

Share
128 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ