logo

MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI ÜMRANİYE’DE YAPILDI

Ümraniye’de Model Birleşmiş Milletler konferansı yapıldı. Türkiye’nin dört bir yanından 300 öğrencinin katılımıyla düzenlenen Model Birleşmiş Milletler konferansının açılışı Ümraniye Nevzat Ayaz Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

HABER: Kerim ÖZTÜRK //Ümraniye Gündemi Gazetesi// 

Türkiye’nin dört bir yanından 300 öğrencinin katılımıyla düzenlenen Model Birleşmiş Milletler konferansı yapıldı. Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı Model Birleşmiş Milletler konferansının açılışı Ümraniye Nevzat Ayaz Anadolu Lisesinde gerçekleşti. Öğrenciler konferans kapsamında Birleşmiş Milletler toplantılarında olduğu gibi kendileri için belirlenen ülkelerin birer delegesi olarak görev alacak ve konferans sonunda çıkan sonuç bildirgesini Birleşmiş Milletlere öneri niteliğinde gönderecekler.

Konferansın açılış programına; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu yanı sıra belediye başkanı Hasan Can, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fehmi Ergen, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

(3.10.2018)

Etiketler:
Share
1184 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ