logo

MİLYONLAR MEKKE’NİN FETHİ’Nİ KUTLADI

Türkiye, her sene olduğu gibi bu sene de 31 Aralığı iki farklı tabloyla geçirdi. Toplumun bir kısmı Milli Piyango adlı kumara yatırdığı 600 milyon liranın 349 milyon lirasını geri alarak sevinirken diğer tarafta milyonlar Mekke’nin ve Kudüs’ün fethini kutladı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 600 noktada Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi programları düzenledi.Gaziantep ve Kilis’te düzenlenen programlara katılan AGD Genel Başkanı Salih Turhan, “Fethin gayesi imar etmektir, zulmün önüne geçmektir, zayıfların mallarını ve haklarını teminat altına almaktır, insanları kendi inançlarını ve hayatlarını belirleme noktasında özgür iradeleriyle baş başa bırakmaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 81 şubesiyle yaklaşık 600 noktada Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi programları gerçekleştirdi. Yoğun katılımlarla gerçekleşen programlarda salonlar dolup, taştı. Ayrıca, AGD tarafından tertiplenen Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren ortaokul ve lise öğrencilerine ödülleri verildi. Mekke ve Kudüs’e karşı büyük bir sevgi yumağının oluştuğu programların Gaziantep ve Kilis ayağına katılan AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, ‘’Fetihlerle elde edilmiş bu topraklarda 300 yıldır İslam’a, kimliğimize, değerlerimize karşı yürütülen bir kültür savaşının olduğunun farkındayız’’ dedi.

AGD KUDÜS’TEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Turhan, “AGD’nin elbette Kudüs’ten vazgeçmesi de mümkün değildir. Biz İstanbul’un fethini Diyarbakır’ın fethinden, Diyarbakır’ın fethini Kudüs’ün fethinden, Kudüs’ün fethini Mekke’nin fethinden ayırmıyoruz. Mekke önlerindeki orduda hangi ruh varsa, Kudüs’te de, Diyarbakır’da da, İstanbul’da da aynı ruh vardı. Fetih ruhu. Ancak biz bu programa Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi adını vererek insanımızdaki, kardeşlerimizdeki Kudüs bilincini de artırmak istedik.” dedi.

KARDEŞLERİMİZİN YÜREĞİNE SU SERPMEK İÇİN BURDAYIZ

“Malumunuz olduğu üzere 6 Aralık günü ABD Başkanı Trump, Kudüs’ün İsrail’in Başkenti olduğunu deklare etti” diyen Turhan, “Biz üç haftadır bu kararın kabul edilemez olduğuna dair açıklamalar yapıyoruz. Mekke’den sonra yeryüzünün en eski şehri Kudüs’tür. Kudüs Peygamberlerin, şehitlerin, Allah dostlarının, salih insanların hepimize bir emanetidir. İşte biz bu gece hem Mekke’nin fethini konuşmak hem de Trump’ın saçma sapan beyanatına karşı, Mescid-i Aksa’nın kandillerine zeytinyağı damlatmak, Kudüs’ün semalarına dua göndermek, Filistinli kardeşlerimizin yüreklerine su serpmek için buradayız” açıklamalarında bulundu.

KUDÜS KURTULURSA SÖMÜRÜ DÜZENİ ÇÖKER

Salih Turhan, “Bugünkü mevcut sömürü düzeninden kurtulmanın yolu Kudüs’ün tekrar hak ve adaleti üstün tutan irade tarafından idare olunmasından geçmektedir. Çünkü ne Evangelist Hıristiyanlık ne de Siyonizme dayanan Yahudilik insanlığa saadet getirebilir.” ifadelerini kullandı.

FETHİN GAYESİ İMARDIR

İslamiyet’te fethin önemine dikkat çeken Turhan, “Fetih işgal değildir. İşgal; sömürmek, talan etmek, köleleştirmek, tahakküm etmek, zenginlik kaynaklarına hâkim olmak için yapılır, fethin gayesi ise; imar etmektir, zulmün önüne geçmektir, zayıfların mallarını ve haklarını teminat altına almaktır, insanları kendi inançlarını ve hayatlarını belirleme noktasında özgür iradeleriyle baş başa bırakmaktır.” diye konuştu.

Etiketler: »
Share
702 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ