logo

MHP ÜMRANİYE 17 AĞUSTOS DEPREM ŞEHİTLERİNİ ANDI

MHP Ümraniye ilçe Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte büyük hasara neden olan Gölcük merkezli 17 Ağustos 1999 depreminde yaşamlarını yitirenler felaketin 18’inci yıl dönümünde anıldı.

MHP Ümraniye ilçe Başkanlığı tarafından 17 ağustos 1999 Gölcük Marmara Depremi anma ve deprem programı düzenledi. İlçe merkezindeki 9 Işık Konferans Salonu’nda düzenlenen programa MHP Ümraniye ilçe Başkanı Adnan Çakıroğlu, MHP Üsküdar ilçe Başkanı Hakan Aslan ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam edip ardından depremde yaşamlarını yitirenler için dua edildi.

Daha sonra Jeofizik mühendisi deprem uzmanı Ali İlker Bulut, mimar şehir plancısı Fırat Uslu ve avukat Cihan Tufan deprem bilgilendirmesi yaparak bu bağlamda afet bilincinin önemine ve beklenen İstanbul depremine dikkat çekti.

Türkiye’nin deprem bölgesinde yer aldığı, depremle yaşamayı öğrenmemiz gerektiği ve deprem sonrası değil öncesinde neler yapılması gerektiği üzerinde çalışmaların yapılması üzerinde durulmasına vurgu yapılan konuşmalarda sonuç olarak tedbirlerin alınmaması durumunda önümüzdeki yıllarda yaşanacak olası bir depremde özellikle İstanbul’da çok büyük can kaydı yaşanabileceği kaydedildi.

Etiketler: » »
Share
924 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ