logo

Metin Sancak, AK Parti’den aday adayı oldu


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

Boşnak asıllı Metin Sancak, 28’inci Dönem Milletvekilliği seçimleri için AK Parti İstanbul 1. Bölge Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Türkiye 14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekili seçimlerine odaklandı. Ümraniye’nin yönetiminde çeşitli kademelerde görev almış, Ümraniye’nin köklü ve saygın ailelerinden Sancaklardan, Balkan ve Bosna’yla ilgili çalışmalarıyla tanınan Ümraniye Sancak Bosna Derneği’nin kurucu başkanı Metin Sancak, AK Parti’den İstanbul 1. Bölge Aday Adayı olduğunu açıkladı.

İSKİ Koruma ve Güvenlik Daire Başkanlığı’ndaki 26 yıllık memuriyetini tamamlayarak bu yıl emekli olan ve aday adaylığı ile aktif siyasete atılan Metin Sancak, “İnşallah, 14 Mayıs akşamı Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ı tekrar seçerek, başlayacak olan büyük medeniyet hareketini gerçekleştirmek için gayret sarf edecek ve milletimizin teveccühünü kazanarak birlik içerisinde “Türkiye Yüzyılı” yürüyüşüne devam edeceğiz.” dedi.

Metin SANCAK

Anne tarafından Mostarlı baba tarafından Sancak Novi Pazarlı olan Metin Sancak 1970 yılında, Ümraniye’de doğmuştur. İlköğrenimini Zübeyde Hanım İlkokulunda ortaokulu Ümraniye Ortaokulunda okumuş olan Sancak, liseyi Ümraniye Endüstri Meslek Lisesi’nde bitirdi. Elektronik Bölümü mezunudur. Anadolu Üniversitesi’nden İşletme Bölümü lisan derecesini tamamladı.

1998 yılında İSKİ’de Koruma ve Güvenlik Daire Başkanlığı’nda göreve başlayan Sancak, kurumun birçok alanında görev aldı. En son Koruma Güvenlik Şefi olarak 26 yıllık memuriyetini emeklilikle taçlandıran Sancak, Balkan ve Bosna’yla ilgili çalışmalarıyla dikkat çekti.

Anadolu Yakası Pendik Bosna Sancak Derneği ve Anadolu Yakası Rumeli Derneği üyesi olan Metin Sancak, Ümraniye Sancak Bosna Derneği’nin kurucu başkanıdır. Ayrıca, Yalova Karamürsel Boşnak Kültürünü Yaşatma Gönüllülerinin kurulmasında etken rol oynadı.

Evli ve 1 çocuk babası olan Sancak, slav dilleri olan Boşnakça (Anadili) ve Sırpça, Bulgarca, Hırvatçayı (orta derecede) bilmektedir.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
916 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye’de zincir marketlere giren şahıs tutuklandı

  25 Nisan 2023 TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  Ümraniye’de 3 zincir markete girerek gıda malzemesi çalan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. İstanbul Emniyet müdürlüğü görevlileri, "İşyerinden ve kurumdan hırsızlık" suçu ile ilgili Ümraniye ilçesinde yürütülen çalışma başlattı. Geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Dudullu Mahallesi'nde faaliyet gösteren 3 zincir marketten hırsızlık yapıldığına dair ihbar alınması üzerine ekipler olay yerlerine gitti. Çaldıklarını montuna sakladı Olay yerlerinde yapılan çevre ve güvenlik kameraları incelemelerinde, kimlik bilgi...
 • Özcan Baripoğlu, sessizler için iktidara gelmek zorundayız! 

  17 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili Dr. Özcan Baripoğlu, “İpek hemşire için, teknisyen İsmail için, Profesör Fuat için, doktor Gökhan için, mühendis Ali için… Çok insan için iktidara gelmek zorundayız. İşçiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler, beyaz yakalılar, mavi yakalılar, kuryeler, bakım işinde çalışanlar vs. yani biz, sessizler için onlar adına iktidara gelmek zorundayız.”   Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs’ta yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin sunulmasıyla birlikte seçime kısa bi...
 • Ümraniye’de farkındalık programı

  13 Nisan 2023 EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  2 Nisan otizm farkındalık günü kapsamında yürütülen uygulamalı farkındalık programı özel ve devlet okulları işbirliği bu hafta da devam etti. Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Era Koleji Ümraniye kampüsü öğrencileri bir araya gelerek sosyal yaşam becerilerini destekleyecek çalışmalarda bulundu. Uygulama okulunda otizm hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra lise düzeyinde normal gelişim gösteren kolej öğrencileri sınıf ortamında gözlem ve ortak müfredat çalışmalarına dahil oldu. İki hafta süren...
 • Ümraniye’de ev sahibi ile kiracının fahiş zam kavgası!

  13 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER, YAŞAM

  Son dönemde artan kira fiyatları ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Ümraniye’de 2 senedir kirada oturan Recep Emirhan Dinç ile ev sahibi arasında kira zammı tartışması çıktı. Ev sahibi, bin 500 lira olan kirayı 6 bin liraya çıkarmak isteyince kiracı Emirhan Dinç zammı kabul etmedi. Ev sahibi, kiracıya ‘eve zarar vermişsin’ diyerek kapısına geldi. İkili arasında burada çıkan tartışmada kiracı darbedildi. "Görüntü alırsan saldırırım" Cep telefonuna yansıyan görüntüde kiracı Recep Emirhan Dinç koşara...