logo

MALATYALILAR ÜMRANİYE’YE KENDİLERİNİ KABULLENDİRDİ..

Ramazan etkinliklerinin düzenlendiği alanda kurulu dernek standında hemşehrilerini en iyi bir şekilde ağırlayan Ümraniye Malatyalılar Derneği, dün akşam ki iftar yemeğinde göstermiş oldukları üstün performans ile Ümraniye’ye kendilerini kabullendirdi.


RAMAZAN ayı programları kapsamında düzenlenen “Hemşehri Dernekleri İftar Buluşmaları” programında bir araya gelen Ümraniye’deki Malatyalılar, Ramazan ayının coşkusunu hep birlikte yaşamanın sevincini paylaştı.

Ümraniye Malatyalılar Derneği’nin organizasyonunda Nikah Sarayı’nda gerçekleştirilen iftarda, dernek yönetiminin gösterdiği üstün performans damgasını vurdu. Ramazan etkinliklerinin düzenlendiği alanda kurulu dernek standında hemşehrilerini en iyi bir şekilde ağırlayan Ümraniye Malatyalılar Derneği’nin bu gayreti Alevisiyle, Sünnisiyle Malatyalıların Ümraniye’ye kendilerini kabullendirdiği yorumuna neden oldu.

Kur’an tilaveti ile başlayan programa; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, Ümraniye Malatyalılar Dernek Başkanı Mehmet Demir, Yeni Malatya Spor Kulubü Başkanı Adil Gevrek, Malatya Gönül Birliği Başkanı Emin Kayaduman, AK Parti Malatya Eski Milletvekili Ömer Faruk Öz, Üsküdar Malatyalılar Dernek Başkanı Rıfat Çekep, Kadıköy MADO işletmecisi Ahmet Perk, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) yönetimi, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim yardımcısı Op. Dr. İrfan Fırat, Artvinliler dernek Başkanı metin Kar, Ümraniye Gündemi Gazetesi spor Direktörü Birtan Demirsoy, Namık Kemal Mahalle muhtarı Halil Dalçık, Ümraniyespor taraftarları katıldı.

İftara yoğun katılım sağlayan Ümraniye’deki Malatyalılar iftardan sonra birbirleriyle bol bol sohbet etme fırsatı buldu.

İftarın ardından bir konuşma yapan Ümraniye Malatyalılar Dernek Başkanı Mehmet Demir, rahmet ve bereket ayı Ramazanda hemşehrileriyle birlikte olmanın ve iftar yapmanın onur ve sevincini bir arada yaşadıklarını ifade ederek katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür etti.

Daha sonra duygu ve düşünceleri ifade eden Yeni Malatya Spor Kulubü Başkanı Adil Gevrek, Malatya Gönül Birliği Başkanı Emin Kayaduman ve AK Parti Malatya Eski Milletvekili Ömer Faruk Öz birer konuşması yaparak hemşehrilerini selamladı.

Hemşehrilerine seslenen Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir ise; Ümraniye Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinlikleri faaliyetlerden bahsederek, Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesi duasında bulundu.

Programın sonunda Ümraniye Malatyalılar Derneği’nin hazırladığı ayakkabı ve giysiden oluşan hediye paketleri 22 yetim çocuğa verilerek, bayram öncesi çocuklar sevindirildi.

Ramazan coşkusunu Ramazan etkinliklerinin düzenlendiği Santraldaki alanda kurulu Ümraniye Malatyalılar Derneği standına taşıyan Malatyalılar, burada da misafirlerini en güzel bir şekilde ağırlayarak hemşehrilerinin gönlünü kazandı.

Etiketler: » »
Share
1702 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ