logo

KEMAL MEMİŞOĞLU’NDAN TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ’NE TEPKİ!

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, TSK’nın Afrin’de teröristleri temizlemek için başlattığı operasyondan rahatsız olan Türk Tabipler Birliği’ne tepki göstererek Milli bir duruş sergiledi.

HABER: Kerim ÖZTÜRK //Ümraniye Gündemi Gazetesi// – 25.01.2018 / PERŞEMBE

TSK‘nın Afrin’de teröristleri temizlemek için başlattığı operasyondan Türk Tabipler Birliği rahatsız oldu. Operasyonla ilgili, “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” tanımlaması yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde Zeytin Dalı Harekatı’na 16 STK desteğini açıklamış, Mimarlar Odası ve Doktorlar Odası sessizliğini korumuştu.

“SAVAŞ BİR HALK SAĞLIĞI SORUNUDUR”

Operasyonla ilgili sessizliği bozan Türk Tabipler Birliği’nden bugün açıklama geldi.

“Savaş bir halk sağlığı sorunudur” başlığıyla yapılan açıklamada, her çatışmanın ve her savaşın sağlık açısından onarılmaz sorunlara yol açıp, insanı bir dramı beraberinde getirdiği belirtildi.

Tabipler Birliği’nin bu açıklamasına İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’dan tepki geldi.  Sosyal medya hesabı üzerinden Tabipler Odası’na yüklenen Memişoğlu, “İşgale karşı tarihimizde şanlı direnişler yapan ve aynı ruhu günümüzde de taşıyan hekimlerimizi temsil etmediğini, böyle bir bildiri ile gösteren tabip odası yönetimini şiddetle kınıyor, tanımıyor ve taleplerine karşı pazartesi verdiğim randevuyu Türk milletinden özür dilemedikleri sürece iptal ediyorum” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
1560 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ