logo

KARATEDE TARİH YAZDIK

Avrupa Karate Şampiyonası’na 18 kişilik kadro ile katılan Karate Milli Takımı’nda tüm sporcular madalya kazandı. Avrupa Şampiyonasını 3 altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamlayan ve toplamda 11 branşta madalya kazanan Milli Takım, en fazla madalya elde eden ülke olurken, genel klasmanda İspanya’nın ardından 2. sırada yer aldı.

İspanya’nın Guadalajara kentinde düzenlenen 54. Avrupa Karate Şampiyonası’na 18 kişilik kadro ile katılan Karate Milli Takımı’nda tüm sporcular madalya kazandı. Şampiyonanın son günü erkek takımlarda iki final mücadelesi verilirken, kumitede altın, katada gümüş madalya elde edildi. Kumite Milli Takımı finalde Sırbistan ile karşılaştı. 5 maçlık seriyi 3-0 kazanan Kumite Milli Takımı şampiyon oldu. Sırp rakiplerine karşı tatamiye çıkan sporculardan Uğur Aktaş 2-0, Alparslan Yamanoğlu 4-0, Murat Öz de 5-2 kazanırken, 3. maçta mücadele eden Burak Uygur 0-0 berabere kaldı. İlk defa bir Avrupa Şampiyonası’nda finale yükselen Kata Milli Takımı, final maçında İspanya’nın 0.08 puan gerisinde (26.96-26.88) kalarak Avrupa ikincisi oldu. Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Kutluhan Duran’dan oluşan Kata Milli Takımı, bu sonuçla tarihindeki en iyi başarısına imza attı. Karate Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası’nı 3 altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamladı.

Şampiyonada madalya alan sporcular şöyle: 

ALTIN MADALYA 
Uğur Aktaş (Erkekler kumite 84 kg) 
Merve Çoban (Kadınlar kumite 61 kg) 
Erkek Kumite Milli Takımı (Burak Uygur, Alpaslan Yamanoğlu, Erman Eltemur, Uğur Aktaş, Murat Öz, Muratcan Deniz, Enes Bulut) 

GÜMÜŞ MADALYA 
Tuba Yakan (Kadınlar kumite 55 kg) 
Ali Sofuoğlu (Erkekler kata) 
Kadın Kumite Milli Takımı (Merve Hocaoğlu, Yıldız Aras, Eda Eltemur, Merve Çoban) 
Erkek Kata Milli Takımı (Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş, Kutluhan Duran) 

BRONZ MADALYA 
Serap Özçelik Arapoğlu (Kadınlar kumite 50 kg) 
Dilara Eltemur (Kadınlar kata) 
Eray Şamdan (Erkekler kumite 60 kg) 
Merve Hocaoğlu (Kadınlar kumite +68 kg) 

Etiketler: »
Share
748 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ