logo

İŞTE ÜMRANİYE’DEKİ KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ

Ümraniye’de kurbanlık satışları 18 Ağustos itibariyle başladı. Ümraniye Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi amacıyla tüm tedbirleri aldı.

Ümraniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kurban Bayramında, Ümraniyelilerin hijyenik bir ortamda Kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için gerekli önlemleri alarak hazırlıklarını tamamladı. Ayrıca Ümraniye Belediyesi Çözüm Merkezi ve Çağrı Merkezi ile bayramda da Ümraniyelilerin dilek ve taleplerini almaya devam edecek.

“KURBAN DENETİM BİRİMİ” OLUŞTURULDU 
Ümraniye Belediyesi tarafından “Kurban Denetim Birimi” oluşturuldu. Bu birimin çalışmaları doğrultusunda; kurbanlıklar veteriner hekimler tarafından denetimden geçirildikten sonra alana alınıyor. Yapılan denetimlerde, sağlık raporu ve küpesi olmayan hayvanların ilçeye girişine izin verilmiyor. Kaçak hayvan getirenler hakkında ise yasal işlem yapılıyor.

VETERİNER HİZMETİ VERİLECEK
Kurban kesim yerlerinde belediye veteriner hekimleri ve İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından vatandaşlara kurbanlık hayvanlar hakkında sıhhi destek sağlanacak. Ayrıca tüm çadır ve kesim alanları hastalıklara karşı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenli olarak ilaçlanarak dezenfekte edilecek.
Belirlenen kurban satış ve kesim noktalarında yer alan sosyal tesisler, içerisinde yer alan mescit, yemek salonu, kafeterya vb. Sosyal donatı alanları ile vatandaşlara hizmet verecek. Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için Ümraniye Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar bayram süresince de devam edecek. Bayram günlerinde kesim yerlerinde halkın muayene ve kontrol talepleri için veteriner hekim bulundurulacak.

İŞTE ÜMRANİYE’DEKİ KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ
Satış ve Kesim Yerleri:
1.Hekimbaşı Mahallesi, Küçüksu Caddesi, Ümraniye Spor Tesisi Yanı
2. Necip Fazıl Mahallesi, Hamza Yerlikaya Bulvarı Üzeri, Şile Yokuşu Çıkışı, Tır Garajı

Etiketler:
Share
2088 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ