logo

İŞTE CHP’Lİ AKTÜRK’ÜN 2019 HEDEFLERİ

CHP Ümraniye İlçe Başkanlığına yeniden adaylığını açıklayan Cafer Aktürk, 2019 seçimlerinde alınacak sonuçların ülkenin geleceğini belirleyeceğini, bu bağlamda birinci hedeflerinin Ümraniye’yi, ikinci hedeflerinin İstanbul’u kazanmak ve üçüncü hedeflerinin ise Ak Parti iktidarına son vermek olduğunu söyledi.

HABER: Kerim ÖZTÜRK / Ümraniye Gündemi Gazetesi – 19.12.2017

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ümraniye İlçe Başkanı Cafer Aktürk, 24 Aralık Pazar günü, yapılacak ilçe kongresinde yeniden aday olduğunu açıkladı.

Ihlamurkuyu Kızılırmak Düğün Salonu’nda partililerin ve delegelerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Aktürk , 2019 yolunda bu kongrelerin son derece önemli olduğuna vurgu yaparak bu kongrelerde seçilecek yönetimlerin Türkiye’nin kaderini belirleyecek seçimlere CHP’yi hazırlayacaklarını kaydetti.

ÜMRANİYE’Yİ VE İSTANBUL’U KAZANACAĞIZ, AK PARTİ İKTİDARINA SON VERECEĞİZ

2019 seçimlerinde alınacak sonuçların ülkenin geleceğini belirleyeceği ifade eden Aktürk, bu bağlamda ulaşmaya çalışacakları hedefleri şöyle sıraladı:

Birinci hedefimiz Ümraniye’de halkın iktidarını kurmak olacak. İkinci hedefimiz İstanbul’a çağdaş, ehil, sosyal demokrat bir belediye başkanı armağan etmek. Üçüncü hedefimiz ise Ak Parti iktidarına son vererek memleketimizi bu zihniyetten geri almak. Önümüzdeki en önemli görev demokrasi mücadelesidir. Bunun en kitlesel adresi de CHP’dir. Bu da daha fazla örgütlü ve her yerde mücadele anlamına geliyor” dedi.

Artık halkla birlikte yeni bir hikaye yazma zamanının geldiğini belirten Aktürk, “Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımak için “ben değil biz” diye yola çıkıyoruz. Önce ben egolarının aşıldığı, önce biz çabası içindeyiz. Amacımız partimizi hem İstanbul, hem de Türkiye’de güçlü bir siyasi seçenek haline getirmek” dedi.

BİREYSEL BEKLENTİLER İÇİNDE OLMADIK

Hiçbir zaman bireysel beklentiler içinde olmadıklarını ifade eden Cafer Aktürk; “Partimizin başarısı her şeyin üstündedir. Umudu doğuran, yeşerten ve yücelten bir seçenek olmaya çalışıyoruz. Ya halkçı, devrimci, özgürlükçü ve dayanışmacı bir siyaset, ya da bireysel beklentiler ve küçük gruplar arası hizip ilişkileri üzerine şekillenen bir siyaset. Biz yenilikçi, iyi yetişmiş, donanımlı, eğitimli bireyleri partimiz kadrolarına katmalıyız. Eş, dost, hısım, akraba, ortak dayanışmasına dayanan particilik anlayışını terk ediyoruz.”

Yeni bir başlangıç varsa umudun da olacağını kaydeden Aktürk; “Gelin bu kongreyi yeni bir fırsata dönüştürelim. Ya geçmişin arka bahçelerinde kendilerine makam ve mevki arayanlar galip gelecek ya da geleceği, gençliği, yenileşmeyi kısacası ülkeyi dert edenler galip gelecek” diye konuştu.

İşte CHP’nin İstanbul il ve ilçelerinin yeni kongre tarihleri

CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu kararıyla 3 Mayıs’ta başlayan kongre takvimi devam ediyor. 180 kongre delegesi bulunan İstanbul’un ilçelerinin yeni kongre takvimi şöyle:

Yeni takvimlendirme doğrultusunda İstanbul’da 23 Aralık Cumartesi günü; Ataşehir ve Çekmeköy İlçe Kongreleri yapılacak.

BÜYÜK YARIŞ 24 ARALIK

İstanbul’da asıl büyük yarış 24 Aralık Pazar günü yaşanacak. 24 Aralık Pazar günü, Sarıyer, Maltepe, Sancaktepe, Küçükçekmece, Eyüp, Silivri, Esenyurt, Sultanbeyli, Çatalca, Sultanbeyli, Şile, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Beykoz, Şişli, Adalar, Tuzla, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Üsküdar, Zeytinburnu, Ümraniye ilçe kongreleri yapılacak.

İL KONGRESİ 13 OCAK CUMARTESİ GÜNÜ

Daha önce iki gün yapılması planlanan İstanbul İl Kongresi’nin 13 Ocak Bostancı Gösteri Merkezi’nde bir günde yapılması kararlaştırıldı.

36. OLAĞAN KURULTAY TARİHİ

CHP‘de 36. Olağan Kurultay Ankara’da 3-4 Şubat 2018’de gerçekleştirilecek. 33’üncü Olağan Kurultay’da CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 36. Olağan Kurultay’da şu ana kadar karşına aday çıkmadı. 

Etiketler: » »
Share
1209 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ