logo

İstanbul’da Fiyatlar Arşa Çıktı: Ümraniye’de 3+1 Yerine ABD’nin Her Köşesinden Alınabilecek 11 Ev

Son dönemde herkes ekonomist, herkes emlak uzmanı, herkes emtia yatırımcısı, herkes adeta uluslararası piyasalarda Şant Manukyan, ABD ekonomisinde bir Roubini tadında. Aile bütçesi öyle kolay yönetilmiyor.

İstanbul, güzelliğiyle büyüleyen bir masal şehri ki artık fiyatlarıyla da büyülüyor.

Son dönemde herkes ekonomist, herkes emlak uzmanı, herkes emtia yatırımcısı, herkes adeta uluslararası piyasalarda Şant Manukyan, ABD ekonomisinde bir Roubini tadında. Aile bütçesi öyle kolay yönetilmiyor. Hele son 1 yılda yüzde 19’dan 85,51’e erişen enflasyonla geçinmeye çalışan dar ve sabit gelirli karın tokluğunu yürürlüğe sokarken, parası olan bir o yana bir yana koştu.

Altın alsa düştü, dolar alsa durdu, Borsa’ya girse manipüle edildi, gitti araba aldı sıfır gelmedi, ev aldı kiracıya zam yapamadı. Biraz KKM yaptı, bir miktar sepetteki yumurtaları dağıttı. Alacak ne kaldı diye etrafına bakınan zenginlere yardım yine çenesini yoran züğürtlerden geldi.

Malum büyük başın derdi de büyük oluyor. Sizi anlayamasak da bizim mahallelerde yardımlaşma esastır. Neyse Cem Yılmaz’ı nostalji basmadan, Acun’un alamayacağı ABD’deki emlak danışmanlığı hizmetinizi ayağınıza getirdik.

İstanbul, güzelliğiyle büyüleyen bir masal şehri ki artık fiyatlarıyla da büyülüyor.

Biz de son dönemde en gözde olan ve ev fiyatlarında artışın arşa erdiği bölgelerden Ümraniye’de en yüksek fiyatlı 3+1 eve baktık.

Biz de son dönemde en gözde olan ve ev fiyatlarında artışın arşa erdiği bölgelerden Ümraniye'de en yüksek fiyatlı 3+1 eve baktık.
Anlatmaya gerek yok mükemmel bir ev mükemmel bir fiyata. Eminiz bu ev bu kadar eder ancak bizim bu kadar paramız yok. Olanlar için de alternatif önerilerimiz mevcut. Ancak biraz uzakta!

Evin fiyatı 17 milyon 500 bin TL yani 18,60 dolar/TL kuruyla 940 bin dolar ediyor. Biz de ABD’nin her köşesinde 940 bin dolara nasıl evler alabileceğimize baktık.

Evin fiyatı 17 milyon 500 bin TL yani 18,60 dolar/TL kuruyla 940 bin dolar ediyor. Biz de ABD'nin her köşesinde 940 bin dolara nasıl evler alabileceğimize baktık.

İlk evimiz San Francisco’dan 3+1 102 metrekare, merkezi konumda, okula, toplu ulaşıma yakın ama zaten garajı da var.

İlk evimiz San Francisco'dan 3+1 102 metrekare, merkezi konumda, okula, toplu ulaşıma yakın ama zaten garajı da var.

En batıdan en doğuya gidelim mi? Mount Vernon’daki bu ev 4 oda, 3 banyo, 10 araçlık garajla 244 metrekare yaklaşık 9 dönüm bahçe içinde.

En batıdan en doğuya gidelim mi? Mount Vernon'daki bu ev 4 oda, 3 banyo, 10 araçlık garajla 244 metrekare yaklaşık 9 dönüm bahçe içinde.

Daha kuzeye çıkalım, Michigan’a gidelim. Bu ev 87 yaşında. Yaklaşık 260 metrekare, 800 de bahçesi var.

Daha kuzeye çıkalım, Michigan'a gidelim. Bu ev 87 yaşında. Yaklaşık 260 metrekare, 800 de bahçesi var.
4 odası, 5 banyosu, göl/nehir manzarası, geniş mutfağı verandasıyla 940 bin dolar.

Geldik Jamaica’ya yani New York! 3 odalı, 3 banyolu, garajlı, çamaşır odalı, 400 metrekare bahçeli, okula parka yürüme mesafeli ev de 940 bin dolar.

Geldik Jamaica'ya yani New York! 3 odalı, 3 banyolu, garajlı, çamaşır odalı, 400 metrekare bahçeli, okula parka yürüme mesafeli ev de 940 bin dolar.

O halde hazır gelmişken, New York’ta biraz kalalım. Central Park manzaralı 1+1 bir residence var. Küçük ama lüks.

O halde hazır gelmişken, New York'ta biraz kalalım. Central Park manzaralı 1+1 bir residence var. Küçük ama lüks.

Az ilerisinde 2+1 var. Yine New York Manhattan’da. Fiyatı da uygun!

Az ilerisinde 2+1 var. Yine New York Manhattan'da. Fiyatı da uygun!

Bu New York’ta son ev ama karşı camdan Richard Gere bakacakmış gibi bir ev hem de 925 bin dolar. 2+1 ev her yere yürüme mesafesi konumda hem.

Bu New York'ta son ev ama karşı camdan Richard Gere bakacakmış gibi bir ev hem de 925 bin dolar. 2+1 ev her yere yürüme mesafesi konumda hem.

Florida’ya gidilmeyeceğini düşünmezsiniz sanırız. 940 bin dolarlık bu evin içinde havuzu var, kıyısında teknesi var, jakuzisi, eşyaları derken, merkezi sistemlerle ısınıyor, aydınlatılıyor. 8 yıllık binada 3 odalı, 3 banyolu bir ev.

Florida'ya gidilmeyeceğini düşünmezsiniz sanırız. 940 bin dolarlık bu evin içinde havuzu var, kıyısında teknesi var, jakuzisi, eşyaları derken, merkezi sistemlerle ısınıyor, aydınlatılıyor. 8 yıllık binada 3 odalı, 3 banyolu bir ev.

Bu ev de Los Angeles’a yakın Kaliforniya’ya bağlı bir fakirhane. 4+1, 3 banyolu, 250 metrekare, havuzlu, bahçeli şirin bir yuva.

Bu ev de Los Angeles'a yakın Kaliforniya'ya bağlı  bir fakirhane. 4+1, 3 banyolu, 250 metrekare, havuzlu, bahçeli şirin bir yuva.

Las Vegas’ta ise 0 daire ya da ev var. Bu projeden ev almak bu fiyattan başlıyor.

Las Vegas'ta ise 0 daire ya da ev var. Bu projeden ev almak bu fiyattan başlıyor.

Son olarak ABD’nin İç Anadolu’su Dallas’a gidelim. Bu evde bir yerden Trump fırlayacakmış gibi hissetmek için, 924 bin 900 dolar yeterli. 4 oda, 4 banyo, 3 araçlık garaj, 400 metrekare, havuzlu 1.254 metrekare bahçeli evle turumuzu tamamlıyoruz.

Son olarak ABD'nin İç Anadolu'su Dallas'a gidelim. Bu evde bir yerden Trump fırlayacakmış gibi hissetmek için, 924 bin 900 dolar yeterli. 4 oda, 4 banyo, 3 araçlık garaj, 400 metrekare, havuzlu 1.254 metrekare bahçeli evle turumuzu tamamlıyoruz.

Hiç biri köprüye yakın değil farkındayız. Ancak belki yatırımlık düşünürseniz fikriniz olsun dedik. Ne düşünürsünüz bizimle de paylaşın! Yorumlarda buluşalım.👋👇

Hiç biri köprüye yakın değil farkındayız. Ancak belki yatırımlık düşünürseniz fikriniz olsun dedik. Ne düşünürsünüz bizimle de paylaşın! Yorumlarda buluşalım.👋👇

Kaynak: onedio

Share
216 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ