logo

İSTANBUL’DA 5 BİN POLİSİN KATILIMIYLA HUZUR OPERASYONU

İstanbul’da 5 bin polisin katılımıyla tüm kent didik didik edildi. İstanbul Emniyeti’nden yapılan açıklamada son iki haftada yapılan kontrollerde 5 milyon 430 bin 892 liralık trafik cezası kesildiği açıklandı.

İSTANBUL’da “Yeditepe Huzur” adlı asayiş uygulaması kapsamında, 39 ilçe ve 200 noktada, 5 bin polisin katılımıyla helikopter destekli denetim yapıldı. Son iki haftada yapılan kontrollerde toplam 5 milyon 430 bin 892 lira trafik cezası kesildiği belirtildi.

Şehir genelinde dün akşam saatlerinde başlatılan asayiş uygulamasına, asayiş şube müdürlüğü personeli ile ilçe emniyet müdürlükleri, önleyici hizmetler şube müdürlüğü, trafik denetleme şube müdürlüğü, foto film şube müdürlüğü, havacılık şube müdürlüğü, narkotik, mali suçlar, terörle mücadele, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat ve çevik kuvvet ekiplerinin de aralarında bulunduğu 20 farklı ekipten 5 bin polis katılıyor.

Trafik kontrollerinin de yapıldığı uygulamaya, deniz polisi ve polis helikopteri de destek veriyor. Şüpheli kişilere yönelik Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolleri yapılan denetimlerde, aranan şahıslar, silah, bıçak ve uyuşturucu madde taşıyanlar üzerinde duruluyor.

Öte yandan emniyetten yapılan açıklamada 29 Eylül 2015 tarihinden itibaren yapılan ve bu akşamkiyle birlikte 33.’su uygulanan ‘’Yedi Tepe Huzur Uygulaması’’nın amacının sokak hakimiyetini sağlamak suretiyle suç ve suçlularla kesintisiz olarak mücadele etmek olduğu belirtildi.

32 UYGULAMADA 5 MİLYON LİRA TRAFİK CEZASI KESİLDİ

Açıklamada, başladığı tarihten günümüze kadar iki haftada bir yapılan toplam 32 ‘’Yeditepe Huzur Uygulaması’’ kapsamında 782 bin 825 kişi üzerinde Genel Bilgi Taraması (GBT) uygulaması yapıldığı, aranan 3 bin 356 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Uygulamalar kapsamında 194 bin 420 aracın sorgusunun yapıldığı ve 2 bin 814 aracın trafikten men edildiğinin aktarıldığı açıklamada toplam 5 milyon 430 bin 892 lira trafik cezası kesildiği belirtildi.

Açıklamada, denetlenen 17 bin 399 işyerinden bin 336’sına işlem yapıldığı, yaklaşık 22 kilo uyuşturucu madde ile 97’si kurusıkı olmak üzere 510 tabanca ele geçirildiği aktarıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü koordinasyonunda yapılan uygulamanın 39 ilçesinde 200 noktada 5 bin polisle yapıldığı ifade edilen açıklamada, İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ının da uygulamalara katılarak yerinde inceleme ve denetimlerde bulunduğuna yer verildi.

internethaber.com

Etiketler:
Share
755 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ