logo

İSRAİL POLİSİNDEN MESCİD-İ AKSA’DA MÜSLÜMANLARA DAYAK

Filistin’de, İsrail polislerinin Rahmet Kapısı’nda taşkınlıkları sürüyor. Provokatif tavırlarla Müslümanlara yönelik saldırılar düzenleyen polisler, Filistinlilere dayak attı.

Kubbetu’s Sahra’ya baskın düzenleyen İsrail polisi, Mescid-i Aksa’nın imamlarına ve görevlilerine saldırdı; Harem-i Şerif’in tüm kapılarını kapattı.Dibs, Kudüs Şeriat Mahkemesi Başkanı ve Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Başkadısı Şeyh Vasıf el-Bekri ile Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer el-Kisvani’nin de İsrail polisi tarafından darbedildiğini kaydederek, Mescid-i Aksa’da gerilimin tırmandığını belirtti.

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'da Müslümanlara dayak

İSRAİL POLİSİNDEN DAYAK

Mescid-i Aksa için acil harekete geçilmesi çağrısı yapan Dibs, Mescid-i Aksa’nın tüm kapılarının kapatıldığını söyledi. Öte yandan, Kudüs İslami Vakıflar İdaresi tarafından basına dağıtılan fotoğraf ve görüntülerde, çok sayıda İsrail polisinin, Harem-i Şerif’in avlularında ve Kubbetu’s Sahra’nın etrafında koşuşturduğu görülüyor. Vakıflar İdaresi, ayrıca 3 Filistinlinin de İsrail polisince gözaltına alındığına ilişkin fotoğrafları, basın mensuplarıyla paylaştı.

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'da Müslümanlara dayak

10 KİŞİ YARALANDI

İsrail polisinin saldırısında, ikisi Mescid-i Aksa koruması olmak üzere en az 10 kişi yaralandı, 5 Filistinli de gözaltına alındı. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Mescid-i Aksa’nın içindeki İsrail polis karakolundan henüz bilinmeyen bir nedenle dumanlar yükseldi.

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'da Müslümanlara dayak
Görgü tanıkları ayrıca, İsrail polisinin, Filistinli gençler tarafından havai fişeklerle saldırıldığını ileri sürerek Kubbetu’s Sahra’ya baskın düzenlediğini belirtti.

İsrail polis helikopteri, Mescid-i Aksa’nın içinde bulunduğu Eski Şehir bölgesi üzerinde tur atarken, Harem-i Şerif’teki gerilim de devam ediyor.

Etiketler:
Share
1013 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ