logo

İSMET YILDIRIM ÜMRANİYE BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ

AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım, % 54,5 ile Ümraniye Belediye Başkanı seçildi.

Ümraniye seçim sonuçlarında kazanan belli oldu. Ümraniye seçim sonuçlarının belli olmasının ardından İsmet Yıldırım kimdir, nerelidir? sorusunun cevabı merak edildi. Gencinden yaşlısına 81 ildeki tüm seçmenler dün sabahın erken saatlerinde sandığa koştu. Geleceği oylayan vatandaşlar, bir kez daha demokrasinin gücünü dünyaya gösterdi. Yerel seçimlere katılım oranı yüzde 83.38 oldu. Cumhur İttifakı Türkiye genelinde yüzde 52 oy aldı. 31 Mart Yerel Seçimleri’ne AK Parti ile Cumhur İttifakı çatısı altında giren MHP, Türkiye genelinde 12 ilde kazandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Ümraniye’de kazanan isim AK Parti’nin adayı İsmet Yıldırım oldu.

Ümraniye seçim sonuçları, 31 Mart 2019 yerel seçimi oy oranları ile ilgili son dakika açıklamaları vatandaşlar tarafından yakından takip edildi.

Ümraniye belediye başkan adayları seçim sonuçları araştırılan konular arasında yer alıyor.

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı AK Parti Ümraniye Belediye Başkan adayı İsmet Yıldırım, CHP Ümraniye Belediye Başkan adayı Cafer Aktürk, DP Ümraniye Belediye Başkan adayı Muhammet Dursun Bulut, SP Ümraniye Belediye Başkan adayı Yakup Kasımay oldu.

Son yapılan seçimde %49,5’lik oy oranı ile Ümraniye Belediye Başkanlığı’na seçilen Hasan Can yerine, bu yıl İsmet Yıldırım Cumhur İttifakı Ak Parti adayı oldu. Mevcut başkan Hasan Can 2014 yılı yerel seçimlerinde AK Parti’nin adayı olarak yarışa katılmıştı fakat bu yılki seçimde Cumhur İttifakı Ak Parti adayı olarak İsmet Yıldırım seçimlere katıldı.

İSMET YILDIRIM KİMDİR?

İsmet Yıldırım 1960 yılında İstanbul Ümraniye’de doğdu. Aslen Rizeli olan Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1982 yılında mezun olduktan sonra aile şirketinde müteahhitlik ve danışmanlık hizmetleri verdi.

İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve İnşaat Müteahhitleri Komitesi Başkanlığı’nın yanı sıra bir çok vakıf ve dernekte yöneticilik yaptı. Yıldırım, 1999 yılından bu yana Kiptaş Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilen İsmet Yıldırım, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin İstanbul Ümraniye Belediye Başkan adayı oldu.

Etiketler: » » »
Share
956 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ