logo

İNSANLIĞI SIRTINDAN VURUYOR; KALLEŞ SİYONİST

Filistinlilerin canına, malına ve topraklarına kasteden siyonist işgal rejimi, bir kalleşliğe daha imza attı. Sosyal medyaya düşen bir görüntüde, işgal rejimine bağlı güçler, Batı Yaka’da Filistinli bir gence önce gitmesini söylüyor ardından silahını ateşleyerek vuruyor.

Batı Yaka’dan Siyonistler tarafından işgal edilen topraklara geçmek isteyen bir Filistinli, işgalcilerin şiddetine maruz kaldı. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, işgal rejimine bağlı güçler, Filistinli bir gencin kendilerinden uzaklaşmasını istiyor. Daha sonra ise plastik mermiyle ateş ederek genci sırtından vuruyorlar. Tepki çeken görüntülerin sosyal medyaya düşmesi ise tepkiye yol açtı. Ancak Filistinlilere her türlü zulmü reva gören siyonistlerin bu olayın faili olması, şaşırtmadı.

HUKUKİ SÜREÇ DEVAM EDİYORMUŞ!

Batı Yaka’dan işgal edilmiş topraklar tarafına geçmek isteyen bir Filistinlinin siyonist işgal polisi tarafından plastik mermiyle arkadan vurulmasının görüntüleri ortaya çıktı. İşgal yönetiminin Adalet Bakanlığı ise geçen yıl mayıs ayında yaşanan olayla ilgili hukuki sürecin devam ettiğini açıkladı.

İşgal yönetiminin Adalet Bakanlığı, silahsız bir Filistinliyi arkasından plastik mermi ile vuran polis memuru hakkında hazırlanan iddianamenin yakında açıklanacağını duyurdu. Cumartesi günü ortaya çıkan görüntülerde ise kadın memurun, kendi talimatı üzerine uzaklaşan Filistinliyi arkadan vurduğu görülebiliyor.

Bakanlık tarafından pazar günü yapılan duyuruda, orantısız güç kullanmakla suçlanan memura ilişkin soruşturmada 4 duruşma yapıldığı belirtildi.

İşgal polisi ise olayın ortaya çıkmasının ardından sorumlu polisin görevden uzaklaştırıldığını, olay yerinde bulunan diğer polislerin ise başka görevlere tayin edildiğini açıkladı.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA TEPKİYE YOL AÇTI

Diğer yandan geçtiğimiz yıl mayıs ayından yaşanan olayla ilgili video kayıtları basında ve sosyal medyada paylaşıldı.

Tepki çeken görüntülerde Batı Yaka’dan işgal altındaki topraklara geçmek isteyen bir Filistinlinin güvenlik güçlerince durdurularak geri gitmesi isteniyor. Uzaklaşmaya başlayan adama arkasından “Hadi koşsana!” diye bağıran memurlardan biri Filistinli adamı sırtından plastik mermiyle vuruyor.

Etiketler: » »
Share
789 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ