logo

İMAM HATİPLİLERDEN KAZIM GÜLEÇ’E TEPKİ

CHP’nin Adalet Kurultayı’nda Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz’ün imam hatipler için söylediği sözler nedeniyle ÖNDER özür bekliyor.

“İmam Hatipler militan yetiştiriyor” diyen Kazım Güleçyüz’e tepkiler devam ediyor.

Önder İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER) Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Yeni Asya grubunun, bir an önce hem imam hatip camiasından hem öğrencilerden hem de çocukları bu okullarda okuyan ailelerden özür dilemesini isteyerek, “Milletin öz evlatlarını terörist gibi göstermek kimsenin haddi değildir, hiçbir zaman da olmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Halit Bekiroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, CHP’nin Adalet Kurultayı’nda Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz’ün imam hatip okulları hakkındaki beyanlarını üzülerek izlediklerini belirtti.

Güleçyüz’ün, “İslam’ın yüz akı bir nesil yetiştiren imam hatipleri doğrudan hedef aldığını ve bu okullarda okuyan yüz binlerce öğrenciyi militan” olarak nitelendirdiğini aktaran Bekiroğlu, şunları kaydetti: 

“Yeni Asya gurubunun temsilindeki bir ismin, din eğitimi başta olmak üzere eğitimde önemli bir model oluşturmuş ve nesillerdir bu ülkeye hizmet etmiş nice değerli isme çatı olan imam hatipleri 28 Şubat savunucularının sözlerini kullanarak olumsuzlaması ciddi bir paradokstur. İmam hatipler, hiçbir zaman hiçbir siyasi oluşumun arka bahçesi olmamıştır. Devletin resmi müfredatıyla bugüne dek milyonlarca mezun veren bir eğitim kurumunu siyasi malzeme olarak kullanıp hakarette bulunmak en basit tabirle yakışıksızdır.”

İmam hatip nesline çamur atmaya çalışanların ilki Kazım Güleçyüz değildir, sonuncusu da olmayacaktır. Bu şekilde, milletin imam hatiplere olan inancını kendi ucuz siyasetleri uğruna kirli dillerine dolamaya kalkanlar, tarihin çöplüğünde yer almaktan kurtulamamışlardır. İmam hatipler bu milletin yeniden doğuşunun ve dirilişinin emektarıdır ve ismiyle müsemma şekilde ‘öncü’ olma idealindedir.”

Bekiroğlu, sorgusuz itaat ederek belli çevrelere esir olma anlayışının imam hatip neslinin genlerine aykırı olduğunu dile getirerek, imam hatip neslinin, İslam’ın en temel hakikatlerini, en doğru kaynaklardan öğrendiğini anlattı. Beşeri ilimlerin tümüne de vakıf olan bu neslin, birinin güdümünde olamayacağını aktaran Bekiroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bir süredir halkın inanç ve değerleriyle barıştığını ve geçmişin vagonlarını terk ettiğini deklare eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin düzenlediği çalıştayda imam hatip düşmanlığı sergileyen Kazım Güleçyüz’ün ön yargılı ve art niyetli fikriyatını tekzip edip etmeyeceği dikkatle izlenecektir. Bu konu aynı zamanda CHP’nin açıklamalarındaki samimiyetin de değerlendirilmesi için bir ölçüdür. Yeni Asya grubunun, bir an önce hem imam hatip camiasından hem öğrencilerimizden hem de çocukları bu okullarda okuyan yüz binlerce aileden özür dilemesini bekliyoruz. Milletin öz evlatlarını terörist gibi göstermek kimsenin haddi değildir, hiçbir zaman da olmayacaktır.”

Etiketler:
Share
935 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ