logo

HÜSEYİN AVNİ YARDIMCI “İNŞALLAH BU İŞ ‘TAMAM'”

CHP’li Hüseyin Avni Yardımcı,  “ ‘Tamam’ diyorum artık inşallah ‘tamam’ olacak  24’ünde. Yeni bir dönem, yeni bir umut…Yeni bir enerji geldi; partiye ve tüm muhalefet kanadına… Bu anlamda bu seçimin çok olumlu sonuçlar vereceğini düşünüyorum. 24 Haziran’da inşallah bu iş tamam” dedi.

HABER: Kerim ÖZTÜRK //Ümraniye Gündemi Gazetesi// 


24 HAZİRAN seçimlerine sayılı günler kaldı. Cumhurbaşkanı adayları dolu dizgin ülkenin her yerinde seçim çalışmalarına devam ediyor. O adaylardan biri de Cumhuriyet Halk Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce.

İnce’nin cumhurbaşkanlığı yarışında şansının olup olmadığı konusunda Ümraniye Gündemi’nin sorularını yanıtlayan, CHP’yle özdeşleşmiş bir isim tecrübeli bir siyasetçi Hüseyin Avni Yardımcı, İnce’nin cumhurbaşkanlığı yarışında mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında şansının yüksek olduğu kanısında. Yardımcı, “İnce’nin cumhurbaşkanlığı yarışını kazanması için Ümraniye İlçe Örgütümüzle hep birlikte çalışıyoruz” diyor.

Hüseyin Avni Yardımcı CHP’nin bir dönem İBB Meclis üyeliğini de yapmış isimlerden biri. Yardımcı, uzun yıllar siyasetteki deneyimlerine dayanarak İnce’nin her yaptığı mitingden sonra halkla olan bağını daha da kuvvetlendirdiğini cumhurbaşkanlığı yarışında şansını daha da çok yükselttiği değerlendirmesini yaptı.

EZBER BOZAN LİDER MUHARREM İNCE!

“Biliyorsunuz baskın seçim kararı açıklandıktan sonra, adayların seçim propagandası yapmak için 66 günü kalmıştı.  Ama Türkiye’de 81 il var. Yani liderlerin bir kente ayıracakları bir günleri bile yoktu. Aslında seçimlerin meşru olabilmesi için hazırlık süreçlerinin de adil ve eşit olması gerekiyor. Oysa bir baskın seçim kararı alındığı için daha ilk günden adaylar eşit şartlarda yarışmıyor. Bununla birlikte bir aday zaten hapiste, diğer muhalefet adaylarına da çok ciddi bir medya ambargosu var. Bu adil olmayan tabloya rağmen, ezber bozan lider ilgi toplamayı başarıyor. Bu aşamada, rakibi Sayın Erdoğan’ı en çok zorlayan adayın en çok ezber bozan liderin Muharrem İnce olduğunu düşünüyorum.  Çok hızlı sahaya inmesi, mevcut Cumhurbaşkanı dahil diğer adayları ziyaret etmesi, cesur ve net açıklamaları seçmenlerin ilgisini çekti.”

CUMHURBAŞKANLIĞI YARIŞINDA ŞANSINI ÇOK YÜKSELTTİ

“Türkiye’de bu seçim çok kritik. Tarihi bir seçim var. Muharrem İnce de tarihi görevinin farkında. Sayın İnce, ezberleri bozdu. Toplumun her kesimini kucaklayan üslubu ve yaklaşımı ile alışageldiğimiz siyasetçilerinden farklı bir portre çiziyor.Bunu da her fırsatta gösteriyor. Traktöre biniyor, tarlada çapa yapıyor… “Herkesin cumhurbaşkanı olacağım. Tarafsız olacağım” diyor. Bu tür konuşmalarıyla cumhurbaşkanı olabileceği kanaatini yükseltiyor. İnce, CHP’de hem eski hem de yeni kuşak kadroları umutlandırdı. Bugün Türkiye’de cumhuriyet

rejimi büyük bir sıkıntı yaşıyorsa, adalet büyük yara almışsa toplumun her kesimini kucaklayacak bir cumhurbaşkanına ihtiyaç var demektir”

İNCE’DE ERDOĞAN’IN 2002 SEÇİMLERİNDEKİ TUTKUSU VAR

“Seçimlerde yarışırken, rakibinizdeki eksikleri topluma gösterebilme becerisine sahip olmanız lazım. Erdoğan’da hem 16 yıllık iktidarın getirdiği bir yorgunluk var hem de AKP seçmeninde bir heyecansızlık var. İşte İnce, şu an Erdoğan’da olmayan coşku ve enerjiyi yakalamış gözüküyor. Muharrem İnce’de Erdoğan’ın 2002 seçimlerindeki tutkusu var. O coşkusu var. Seçmen ancak farklı bir lider profili gördüğü zaman, alıştığı liderdeki eksikleri fark etmeye başlıyor.”

İLK TURDA CUMHURBAŞKANLIĞI YARIŞINI KAZANACAKTIR

“İnce’nin cumhurbaşkanlığı yarışını kazanacağına sonuna kadar inanıyorum. Çünkü Türkiye’de iç ve dış siyaset iflas etti. Halkımız büyük bir ekonomik krizle boğuşuyor. Halkta AKP iktidarına ve Erdoğan ismine dönük büyük bir tepki var. Bu tepki Muharrem İnce’ye cumhurbaşkanlığı yolunu açacaktır.”

’24 HAZİRAN’DA İNŞALLAH BU İŞ TAMAM’

“ ‘Tamam’ diyorum artık inşallah ‘tamam’ olacak 24’ünde. Çünkü her kesimden insanlar da ‘Tamam’ diyor. Yeni bir dönem, yeni bir umut… 1970’lerde Ecevit döneminde de rüzgar soldan esiyordu, Muharrem İnce’nin de sol bir söylem, dil kullanması, toplumun tüm kesimlerine umut olması sevindirici birşey. Muharrem İnce’nin oluşturduğu bu enerji, CHP ve onunla ittifak yapan tüm muhalefette büyük bir sinerji yarattı. Millet İttifakı’nın bu anlamda çok olumlu sonuçlar alacağını düşünüyorum. 24 Haziran’da inşallah bu iş tamam”

Etiketler: »
Share
1269 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ